100 Dni Solidarności- opozycja nie zostawia suchej nitki na pomysłach rządu.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe, zalecenia dotyczące nieopuszczania miast na Święta i Sylwestra oraz jednolite ferie zimowe 2021 – to nowe obostrzenia wprowadzane przez rząd. Kompletny bezsens? Owszem.

Premier Morawiecki zaapelował o 100 dni solidarnej walki z epiedemią. Wygląda na to, że nasz rząd się wreszcie przebudził. Do tej pory nikt z obozu rządzącego nie przeprosił za wprowadzanie społeczeństwa w błąd i twierdzenia, że epidemii i koronawirusa już nie ma. Opozycja krytykuje ale też podpowiada pewne rozwiązania, zdając sobie sprawę z dramatycznej sytuacji.

Obostrzenia na ferie są niezbędne

To jest oficjalne stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości. W tą sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowy plan na walkę z pandemią, jego nazwa? “100 dni Solidarności”

Plan dzieli się na dwa etapy, pierwszy z nich to tzw. “Etap odpowiedzialności” który ma trwać od 28 listopada do 27 grudnia 2020 roku. Później ma nastąpić drugi etap planu – “Etap stabilizacji” – ten ma trwać do lutego 2021 roku. Ten drugi etap najwcześniej zostanie wdrożony 28 grudnia, kiedy spadnie liczba zachorowań.

Kwarantanna narodowa jeśli przekroczymy 27 000 zakażeń

Jeśli w ciągu tego miesiąca przekroczymy liczbę dziennych zakażeń na poziomie 27 000, rozpoczniemy wdrożenie procedury o nazwie “Kwarantanna Narodowa”

Otwarcie centrów handlowych od 28 listopada – “to ratunek milionów miejsc pracy”

Rząd podjął decyzję o otwarciu centrów handlowych 28 listopada, centra handlowe mają działać w najwyższym trybie reżimu sanitarnego. W wywiadzie dla TVN24 poseł PiS mówił że “te obostrzenia są bolesne, ale niezbędne”. Przygotowujemy już kolejną strategię pomocy przedsiębiorcom, tym roku już ponad 150 miliardów złotych zostało wygospodarowane na pomoc przedsiębiorcom, kolejne miliardy są w przygotowaniu. Do 31 marca 2021 roku zostały przedłużone możliwości na składanie wniosków, a do 30 czerwca – wypłaty świadczeń.

Szkoły zamknięte do końca ferii i jednolite ferie dla wszystkich

Do końca roku pozostaną zamknięte wszystkie szkoły i placówki oświatowe. Z przedłużeniem do końca ferii. Nauczyciele wciąż mogą pobierać zapomogę 500 PLN na zakup sprzętu informatycznego do nauczania zdalnego.

“Zamiast turnusów, w 2021 planujemy jednolite ferie zimowe – nazywamy to przerwą zimową, potrwa ona od 4 do 17 stycznia” – mówił premier na wczorajszej konferencji prasowej.

Cała opozycja zgodnie krytykuje plan rządu

Krzysztof Bosak (Konfederacja) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) już skrytykowali pomysł rządu. Obydwaj posłowie mówią że jednolita przerwa to dobicie branży hotelarskiej która już i tak spodziewa się zwolnień na poziomie połowy kadr, decyzja również uderzy w małe i średnie przedsiębiorstwa które generują 70% PKB kraju.

Szef klubu KO – Cezary Tomczyk mówi o ogromnym braku logiki i desperacji w rządzie PiSu. Często branże dowiadują się o tym że w ciągu 24 godzin będą zamknięte wprost z konferencji Pana Premiera. Na długofalowy plan rządu odpowiedział że – “i tak nic z tego nie wyniknie”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ