117 milionów dla Ojca Rydzyka na muzeum! “Słuchacze radia, też płacą podatki”


4.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W budowanym przez o. Tadeusza Rydzyka muzeum znajdzie się wystawa poświęcona Radiu Maryja i innym dziełom redemptorysty. Budowę hojnie wspomógł rząd – kwotą 117 milionów złotych!


Muzeum „Pamięć i Tożsamość” będzie częścią większego kompleksu, na który składa się ogromny kościół i park zwany Parkiem Pamięci. Pierwotnie inwestycje planowano sfinansować z darowizn słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam, ale fundacja ojca Rydzyka, Lux Veritatis, zgłosiła się o państwowe dofinansowanie. Ostatecznie Rydzyk dostał od rządu na swoje inwestycje aż 117 mln złotych!

Czy Andrzej Duda zrezygnuje z Urzędu? “Poranna konferencja Prezydenta to zasłona dymna”

Media informowały, że premier Mateusz Morawiecki pierwotnie przeznaczył na cele Rydzyka 5 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Resort kultury, którym kieruje minister Piotr Gliński, dorzucił potem aż 70 milionów złotych. Gliński uzasadniał, że „muzeum wypełni istotną lukę w naszej ofercie muzealnej”.


„Pamięć i Tożsamość” ma być muzeum o historii polskiego chrześcijaństwa, a mocno skupiać się będzie na postaci Jana Pawła II. Ważną częścią muzeum ma być ekspozycja opowiadająca o Polakach, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Muzeum ma też upamiętnić „osoby, dzięki którym Polska pozostaje krajem katolickim. Strona Radia Maryja informuje, że bohaterami ekspozycji będą też członkowie Rodziny Radia Maryja.

W drugiej turze Duda dostanie potężny łomot od Szymona Hołowni – Giertych

Ojciec Rydzyk buduje muzeum o swoim radiu? Cóż, to nawet nie dziwi, gdy zwróci się uwagę, że w kościele redemptorystów wisi witraż z wizerunkiem założyciela Radia Maryja. Muzealną ekspozycję można by nawet uznać za miły gest w stronę słuchaczy, gdyby nie poważny problem. “Pamięć i Tożsamość” powstaje jest z publicznych, sporych pieniędzy.

117 milionów złotych z budżetu państwa można przeznaczyć na bardziej pożyteczne inicjatywy.

Portal Onet.pl zwrócił się do ministerstwa kultury z pytaniem o niespodziewaną ekspozycję. W odpowiedzi resort uzasadnia swój wkład w inwestycję.

Duda w wyborach może mieć nawet więcej niż 100%, to tajemnica handlowa Poczty Polskiej.

“Zwracamy uwagę, że wśród podatników, z pieniędzy których powstaje muzeum w Toruniu, są także setki tysięcy słuchaczy Radia Maryja. Decyzja o zaangażowaniu MKiDN w tę inwestycję została także – przynajmniej pośrednio – poparta 8 milionami głosów wyborców, którzy potwierdzili mandat Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach parlamentarnych. Jest więc też w pełni uzasadniona w sensie „demokratycznej legitymacji” – napisało ministerstwo kultury

Źródło: Onet


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments