fbpx

13-stki, 14-stki, a nawet 15stki! “Obiecać mogą wszystko, ale budżet nie jest bez dna!”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Emeryci z niecierpliwością wyczekują nowego roku, gdyż wedle obitnic władzy wiosną seniorzy dostaną „13”, późną jesienią czekają ich z kolei wypłaty 14. emerytur. Ale zdaniem członka rady nadzorczej ZUS, prof. Roberta Gwiazdowskiego (60 l.), te dodatki zbyt mocno obciążają budżet, a seniorom opłacają się mniej niż emerytury bez podatku! Czy czeka nas rewolucja w świadczeniach?

System emerytalny jest do zmiany, bo z roku na rok będzie coraz gorzej. “Dodatki typu „13” i „14” to wabik wypuszczony przez polityków” – “Super Expressowi” prof. Gwiazdowski. Jego zdaniem zapowiedzi władz, że jakiekolwiek świadczenie dodatkowe będzie przyznane seniorom na stałe, to obietnica bez pokrycia. – “Budżet państwa nie jest bez dna” – alarmuje ekonomista. – “Z całą pewnością emerytury bez podatku są korzystniejsze dla samych seniorów, to także rozwiązanie mniej obciążające dla budżetu. Podatek dochodowy trzeba generalnie obniżać” – dodaje członek rady nadzorczej ZUS.


Czytaj także: Emilewicz: “Dorabiający” emeryci w pierwszej kolejności do zwolnień. “Są zabezpieczeni, więc nie odczują tego tak dotkliwie”


Profesor twierdzi, że opodatkowanie emerytur jest absurdalne, bo samo ściąganie daniny generuje potężne koszty. – “Pobieranie od emerytur podatku PIT tylko zwiększa koszty. Bo jak państwo ściąga ze składek i podatków płaconych na bieżąco, powiedzmy, 1000 zł na emeryturę, po czym zabiera emerytowi 170 zł podatku, to tylko generuje koszty poboru podatków na emerytury i od emerytur. Lepiej (…) zostawiać mu te 1000 zł, zamiast dawać 13. emeryturę” – mówił w Business Insider.

O wprowadzenie emerytur bez podatku od jakiegoś czasu apelują PSL, a także Związek Emerytów Polskich.


Czytaj także: Przeczytaj ile dostaniesz emerytury! Niepokojące dane: Czekają nas naprawdę niskie świadczenia.


Komentujcie i udostępniajcie!!!

źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments