15 latek kupił alkohol, który sprzedała mu 14-letnia ekspedientka.


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

Policjanci z Kępna zauważyli podejrzanie zachowujących się nastolatków. Postanowili przeprowadzić rutynową kontrolę.

W godzinach wieczornych kilka dni temu jak podaje policja, funkcjonariusze zwrócili uwagę na kilku podejrzanie się zachowujących dwóch nastolatków. Okazało się że młodzi panowie poczuli się już dorosłymi i postanowili zakupić trochę alkoholu w sklepie.

Młodzi mężczyźni na widok mundurowych zaczęli nerwowo się zachowywać i szybko oddalać się spod sklepu. Policjanci czynności legitymowania ujawnili przy mężczyznach znaczną ilość alkoholu, jak się szybko okazało nieletni bez żadnego problemu nabyli alkohol w sklepie” – podaje policja.

W związku z tym policjanci postanowili porozmawiać z osobą która sprzedała im ten zabroniony dla nich jeszcze trunek. Okazało się że sprzedawczynią jest 14-latka, mieszkanka powiatu wieruszowskiego.

Sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona

Właścicielowi sklepu grozi grzywna i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu. Kara nie ominie też nastolatki, która stanie przez Sądem Rodzinnym. Przepisy w tym zakresie są jasne, sprzedaż alkoholu osobom poniżej 18-tego roku życia jest zabroniona. Każdy sprzedawca zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości ma prawo wylegitymować chętnego do zakupu mocniejszych napojów.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bbc
bbc
17 dni temu

jak te dzieci teraz szybko dorastaja…