fbpx

Rząd zapowiada obniżkę podatków i poprawę jakości rządzenia


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Nieoficjalne wiadomości – rząd Mateusza Morawieckiego zauważył swoje błędy i planuje poprawę. Pierwszym z nich – obniżka podatków. Tym razem “naprawdę”.

Morawiecki – “Przepraszam to było za dużo”

Premier przeprosił za swoje zachowanie podczas swoich 4 lat rządów i obiecał poprawę. “Najpierw obniżymy stawkę VAT” zapowiedział, “chcemy również uprościć system podatkowy“. Dodał po chwili.
Jego wielkie plany zapowiadają również wycofanie się rządu z przynajmniej 20 podatków, w tym podatku cukrowego czy aktualnie opracowywanego podatku od smartfonów.

Prócz tego ma pojawić się jeden nowy podatek, ale spokojnie uderzy tam, gdzie powinien uderzyć, bowiem rząd pana Morawieckiego po serii konsultacji społecznych zapowiedział pracę nad projektem “podatku kościelnego”.

Cięcie dofinansowania TVP i zmiana kadry

Premier zapowiedział również zmiany w Telewizji Polskiej – pierwszą z nich ma być dymisja prezesa Kurskiego i wymiana przynajmniej połowy ekipy. Lista nazwisk do wylotu, chociażby Holecka czy Ogórek.
Przez oficjalnego Tweetera prezydent RP powiadomił o nagłym zawetowaniu projektu ustawy o dofinansowaniu Telewizji Polskiej, budżet dla TVP będzie procedowany ponownie podczas najbliższego posiedzenia Sejmu i ma być mniejszy niż ten obecny.

Kończąc przemówienie Premier dodał.:
Chcielibyśmy, aby to była prawda, ale niestety to tylko 1 kwietnia. A wszystkim, którzy to przeczytali życzymy miłego dnia.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments