fbpx

Adam Bielan: Kaczyński na premiera! “Zmiana na fotelu premiera była by wskazana”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Adam Bielan, eurodeputowany, były wicemarszałek Sejmu, jeden z liderów Porozumienia Jarosława Gowina w rozmowie z „Super Expressem” zdradził pomysł na zakończenie sporu w Zjednoczonej Prawicy. Polityk oznajmił, że najlepiej by było, aby Jarosław Kaczyński znów został premierem.

W koalicji rządzącej niespotykany bój. Prawo i Sprawiedliwość zerwało rozmowy z koalicjantami – Porozumieniem i Solidarną Polską. A rzeczniczka partii, a głosów, że koalicji już nie ma pojawia się coraz więcej. Wtórowali jej inni politycy. Marek Suski kazał koalicjantom “pakować biurka”, Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu mówił o wcześniejszych wyborach, padły też propozycje rządu mniejszościowego.

Kaczyński kandydatem numer 1

Jak napisał „Super Express” sposobem na zażegnanie konfliktu byłby – zdaniem części polityków – powrót do rządu prezesa PiS, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Takie zdanie ma między innymi Adam Bielan, jeden z liderów Porozumienia Jarosława Gowina, były wicemarszałek Senatu, eurodeputowany Zjednoczonej Prawicy.

Pozycja Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości jest absolutnie niepodważalna. To prezes jest twórcą tej formacji, charyzmatycznym liderem. Jego pozycja nie wynika z tego, że jest prezesem, tylko z tego, że ma olbrzymią charyzmę. Uważam, że dobrze by było, gdyby prezes Jarosław Kaczyński został jeszcze raz premierem” – mówił Bielan „Super Expressowi”.

Jarosław Kaczyński był już premierem w latach 2006 – 2007. I też najpierw na czele rządu PiS, potem PiS z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin stał Kazimierz Marcinkiewicz. Ale gdy w koalicji pojawiły się kryzysy, stery przejął Jarosław Kaczyński. Czy teraz będzie podobnie? Jak zakończy się ta batalia? W poniedziałek poznamy szczegóły.

Czytaj także: Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments