fbpx

Agresywny ksiądz krzyczy do wolontariuszy WOŚP: “Won!”. Oto przykład bożego miłosierdzia


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Jeden z krakowskich księży bardzo brutalnie potraktował wolontariuszkę WOŚP. Kapłan krzyczał na kobietę przed kościołem św. Szczepana.

Do sieci trafiło nagranie na którym ksiądz skandalicznie potraktował jedną z wolontariuszek, która zbierała datki przed kościołem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na nagraniu próbuje ją przepędzić spod kościoła w brutalny sposób. Wolontariuszka usiłowała kulturalnie porozmawiać z księdzem, lecz ten jedyne co potrafił wykrzyczeć to “Won!”, “Wara stąd!”. Na nagraniu słyszymy jak mężczyzna określa fundację Jerzego Owsiaka jako “diabelską”.

A co z dobrym przykładem?

Niestety załączone nagranie nie świadczy dobrze o księżach w naszym kraju. Osoby, które najbardziej nawołują do miłosierdzia, same postępują prymitywnie i wulgarnie.  Zachowanie tego księdza jest z pewnością skandalicznym przykładem i nie działa pozytywnie na i tak zszarganą opinię Kościoła w Polsce.

Istnieją również księża, którzy wspierają WOŚP i głośno o tym mówią. Na załączonym nagraniu możemy zobaczyć piękny gest duchownego. To ks. Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu. Wkłada on do puszki wszystkie banknoty, które pochodzą z tacy od wiernych. To nie jest jednak jedyny gest jaki wykonał kapłan na rzecz fundacji. Zorganizował również w kościele licytację i loterię rzeczy, które ofiarowali parafianie. Cały dochód z wydarzenia, jak i datki z tacy zostały przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ksiądz dodał również, że gdyby nie działalność Jurka Owsiaka nie udałoby mu się wyjść z choroby.

Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze – stwierdził ks. Kazimierz Klaban.

Zobacz też: Ksiądz Kowalczyk wykluczył sympatyków WOŚP z Kościoła

Źródło: Facebook


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments