Amerykańscy senatorowie potępiają Dudę, Kaczyńskiego i TVP za antysemityzm. Napisali oficjalny list.


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

“Wiemy, że podziela pan nasze pragnienie wzmocnienia sojuszu polsko-amerykańskiego, dlatego też wzywamy pana do jednoznacznego potępienia antysemityzmu, również wtedy, gdy jest on propagowany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz pana politycznych sojuszników” — napisali szefowie specjalnej grupy Senatu USA ds. walki z antysemityzmem w oficjalnym liście do Andrzeja Dudy.

Senatorowie Jacky Rosen (demokratka z Nevady) oraz James Lankford (republikanin z Oklahomy) stoją na czele ponadpartyjnej grupy w Senacie USA, która monitoruje przypadki antysemityzmu w USA i na świecie. Oboje opublikowali dziś w nocy list, który wysłali do Andrzeja Dudy.

Partnerstwo Polski z USA, wiernym sojusznikiem NATO, znacząco przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa i dobrobytu w Europie Środkowej i Wschodniej. Doceniamy wieloletnią współpracę obronną Polski, w tym jej udział w operacjach wojskowych USA i chęć goszczenia amerykańskich wojsk na terytorium Polski. Z tych właśnie powodów jesteśmy zaniepokojeni rosnącym w Polsce dyskursem antysemickim i robieniem ze społeczności żydowskiej kozła ofiarnego. (…) Miało to miejsce zwłaszcza podczas kampanii prezydenckiej w Polsce w 2020 r. Prawo i Sprawiedliwość oraz telewizja państwowa podrzucały antysemickie tropy i posługiwały się cienko zawoalowaną demagogią. – piszą w liście.

Czytaj także: Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: onet.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ibrahim Goldstrasser
Ibrahim Goldstrasser
1 miesiąc temu

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Pomijając cytaty to jest treść artykułu ? “Senatorowie Jacky Rosen (demokratka z Nevady) oraz James Lankford (republikanin z Oklahomy) stoją na czele ponadpartyjnej grupy w Senacie USA, która monitoruje przypadki antysemityzmu w USA i na świecie. Oboje opublikowali dziś w nocy list, który wysłali do Andrzeja Dudy.” ???

To już na hanuszki nasz rabin więcej tytoniu przynosił