Czarnek: “Radio Maryja broni polskich wartości. Niech żyje Rodzina Radia Maryja a Matka Boża ma ją w opiece!”


1 comment, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rodzina “Radia Maryja” obchodzi właśnie swoje 29-te urodziny. Tegoroczne obchody wyglądały dużo skromniej, niż w ubiegłych latach ze względu na pandemię. Głównym punktem programu była msza święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Na urodzinach jak zwykle nie zabrakło wysokich rangą oficjeli państwowych. Ojciec Tadeusz gościł ministrów Mariusz Błaszczak oraz Zbigniewa Ziobro. Prezydent Duda łączył się ze zgromadzonymi “duchowo” oraz skierował do nich list. “Powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja” – powiedział ustami Adama Kwiatkowskiego – ministra ze swojej kancelarii. Minister Czarnek również postanowił złożyć życzenia toruńskiej rozgłośni.

To już 29 lat Radio Maryja broni polskich wartości i łączy tych, którym są one bliskie sercu. Wartości, które od wieków kształtowały Polskę, Polski Naród. Niech żyje Rodzina Radia Maryja a Matka Boża ma ją w opiece! – napisał na Twitterze Czarnek.

Duda w liście

“To właśnie tutaj, nad Wisłą w Toruniu, przed niemal trzydziestu laty zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw, na polską rzeczywistość społeczną, kulturową i duchową. Powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja” – wskazał prezydent.

Radio Maryja od lat niezachwianie głosi wyraźne, ewangeliczne “tak – tak”, nie – nie – napisał Prezydent

Według głowy państwa – “Radio Maryja obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju. To dzięki Radiu Maryja głos ludzi wierzących, wiernych tradycyjnym wartościom zyskał tak wielkie znaczenie w debacie publicznej. (…) Dotarcie do tych, co nie mówili, bo czuli się zagłuszeni i zmarginalizowani, bo często przeżywali gorycz samotności i opuszczenia, bo nie widzieli szans na pozytywne zmiany – oraz wyciągnięcie ku nim ręki, uznanie ich godności, otoczenie ich szacunkiem i empatią, to wielka zasługa Radia Maryja”

Prezydent przypomniał również słowa papieża polaka, kierowane w pierwszych latach działalności rozgłośni do Rodziny Radia Maryja. “Trzeba dawać świadectwo prawdom i wartościom, które wyznajemy jako chrześcijanie“. Dodał też, że stacja  wiernie i niestrudzenie wypełnia tę misję. Prezydent zaznaczył, że tegoroczne obchody są odmienne niż dotychczasowe ze względu na zagrożenia i sanitarne reguły związane z epidemią. Wspomniał, że będzie łączył się duchowo ze wszystkimi za pośrednictwem mass mediów.

Czytaj także: David Manzheley przestaje owijać w bawełnę! “Politycy PiS grożą mi śmiercią!”

źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 miesięcy temu

pozostaje zadać pytanie cz on to fanatyk sakciarstwa czy chory