Andrzej Duda ułaskawił pedofila, który zgwałcił nieletniego krewnego. Aktualizacja – Duda tłumaczy


9 comments, 15k
Subksrybuj nas na Google News

Dziennikarz Rzeczpospolitej odkrył że za ułaskawianym 14 marca mężczyzną, stoi skazany za czyny seksualne, oraz znęcanie się, naruszenie czynności narządu ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

W enigmatycznym uzasadnieniu motywów ułaskawienia czytamy:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie”.

Z komunikatu prezydenta dowiadujemy się, że skazany dostał pozytywne opinie z sądów I i II instancji, a z wnioskiem o ułaskawienie wystąpiła Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. “Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zastosował prawo łaski przez darowanie reszty środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych”.

Dokument do pobrania bezpośrednio z Kancelarii prezydenta – tutaj

Pomimo tego, że wyroki w Polsce są jawne, kancelaria prezydenta nie chce ujawniać więcej uszczegółów ani o skazanym, ani o to kto prosi o łaskę, ani w ogóle o wpływających wnioskach. Kiedy było by to jawne nie wywoływało by tylu emocji i domysłów.

Paweł Mucha sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, interweniuje

Akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie. Od popełnienia przestępstw minęło wiele lat. Proszę o niepowielania fałszywych newsów.

Czytaj także Sołtys Smolca: “Duda mnie okłamał teraz głosuje na Trzaskowskiego”

Wszystko rozumiemy panie ministrze, ale gdzie tu są fałszywe newsy ? Informacje pochodzą bezpośrednio z oficjalnej strony prezydenta.

Duda ułaskawił pedofila. Jak się tłumaczy?

Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG.

Czytaj także Andrzej Duda kontaktował się z wyimaginowanym amerykańskim biznesmenem, który nie istnieje.

Dokładnie tak Panie prezydencie nikt temu nie zaprzecza. Dzięki panu ten pedofil teraz będzie mógł się zbliżać do swojej ofiary – gratulujemy

Duda jako pierwszy prezydent RP ułaskawił pedofila.

– Nie przypominam sobie, by za kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydent zastosował akt łaski wobec sprawcy tego typu przestępstw – mówi “Wyborczej” mec. Ryszard Kalisz, w latach 1995-2005 minister w Kancelarii Prezydenta. Zdaniem Kalisza, ułaskawienie w takiej sprawie powinno budzić duże wątpliwości: – To są piekielnie trudne sprawy. Nie ma żadnych ograniczeń prezydenckiego prawa łaski, ale moim zdaniem w takim przypadku prezydent powinien zachować wyjątkową ostrożność zwłaszcza, że popierający go PiS jest w takich sprawach wyjątkowo kategoryczny. 

Czytaj także Duda : Kiedy rządziła PO, której członkiem jest Rafał Trzaskowski, Rosja napadła na Ukrainę.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

9 comments, 15k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
16
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
que
que
2 miesięcy temu

To kolejny raz po aferze z Piotrowiczem czy Kuchcińskim, gdy okazuje się, że PiS aktywnie współpracuje z pedofilami lub ma ich w swoich szeregach i toleruje

Kotka
Kotka
Odpowiedź do  que
2 miesięcy temu

A co to ma wspólnego z PiS prezydent na wniosek i prośbę pokrzywdzonej zniósł zakaz zbliżania się ojca do córki która przebaczyła ojcu i chce zacząć żyć normalnie a inni się oburzają ze nie chce zyć dalej z nienawiścią do ojca który się zmienił i mu przebaczyła Ludzie opamiętajcie się i nie siejcie nienawiści i oszczerstw

Myslaca
Myslaca
2 miesięcy temu

WQURWIONA!! na Prezydenta i ZIOBRO!!!!!

ireneo
ireneo
2 miesięcy temu

Zamiast ułaskawiać essyna powinien go przenieść do Gostynina

Iwanow
Iwanow
2 miesięcy temu

To jest dowód na brak jakichkolwiek wartości moralnych. Jest to być może ponowne przekazanie ofiary w ręce oprawcy.

rtyuii
rtyuii
2 miesięcy temu

LOL, macie napisane, ze ten mezczyzna mieszka w jednym domu z dawna ofiara i jej matka. Nie doszło zreszta do gwałtu. Mezczyzna dawno odsiedział wyrok, prezydent mu ulaskawil jedynie zakaz zblizania sie, ale mieszkajac w jednym domu to chyba ciezko by bylo gdyby przez caly czas sie w ogole nie zblizal do swojej rodziny?

abc
abc
2 miesięcy temu

abc

werty
werty
2 miesięcy temu

hhhhhh

Sebastian
Sebastian
2 miesięcy temu

Pitolicie tu i powielanie tego faka wiadomo po co ale to wielkie kłamstwo
co robicie! Duda ulaskawil osobę bo osoba skrzywdzona po latach sama chciała aby Duda ulaskawil tego czlowieka! Robicie nagonkę tu na Dude i się podniecacie.Ajjj ludzie łączcie się klamczuchy