fbpx

Andrzej Duda znika z rankingów poparcia. Zaskakujące wyniki Morawieckiego i Trzaskowskiego.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Do niedawna Andrzej Duda zajmował pierwsze miejsca we wszystkich sondażach poparcia. Najnowszy sondaż nie uwzględnia go nawet na podium. Co gorsza uzyskuje wynik zbliżony do Jarosława Kaczyńskiego, którego notowania ostatnio spadają z siłą wodospadu.

Zaskakujące wyniki sondażu opublikował Superekspres. Pierwsze dwa miejsca przypadają Morawieckiemu i Trzaskowskiemu. Premier Morawiecki pojawia się w mediach nawet kilka razy dziennie, co robi swoją robotę. Masa konferencji prasowych, na których ogłaszane są kolejne transze miliardowych pomocy sprawiają wrażenie że Polska jest dobrze kierowana przez Prezesa Rady Ministrów.

Nie oceniam tych konferencji prasowych premiera ponieważ i tak eksperci z zakresu ekonomii i tak nie zostawiają na nich suchej nitki. Chociażby ostatnia konferencja pomocy dla PGR-ów, która zdaniem ekspertów ogłaszana jest już kolejny raz z tych samych funduszy. Większość Polaków nie rozumiała komunikatu o godzinie policyjnej, każdy członek rządu mówił co innego. Kuriozalne wypowiedzi o nowych podatkach jakoby są uzasadnione społecznie, a potem dowiadujemy się że “zasadniczo nie mają istotnego celu fiskalnego“. Fakty faktami ale liczy się odbiór społeczny i skuteczna marketing.

Trzaskowski czy Morawiecki?

Na tle Morawieckiego, Trzaskowski rysuje się jako spokojny polityk który opanował sztukę dobrego kontaktu z ludźmi – ocenia socjolog prof. Janusz Czapiński. W przeciwieństwie do Morawieckiego media publiczne nie sprzyjają prezydentowi Warszawy. Wystarczy że w Warszawie pojawi się kałuża na ulicy i już pseudoeksperci wzywają do dymisji Prezydenta.

Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu” Polacy na pierwszych dwóch miejscach sondażu zaufania widzą Morawieckiego i Trzaskowskiego, na których głosowało po 18% ankietowanych. Na trzecim miejscu z 12 procentowym poparciem znalazł się Szymon Hołownia.

Duda razem z Kaczyńskim

Największym zaskoczeniem jest czwarta pozycja Andrzeja Dudy, który może cieszyć się tylko 9 procentową sympatią Polaków. Tuż za nim znalazł się Jarosław Kaczyński uzyskawszy 8%.

Na dalszych miejscach;

  • Donald Tusk – 4 procent
  • Krzysztof Bosak – 3 procent.
  • Władysław Kosiniak Kamysz – 3 procent
  • Inni 16 procent
  • Żaden 9 procent

Sensacyjny nowy sondaż Ipsos. PiS nerwowo przebiera nogami!

Rząd tłamsi wolność na naszych oczach. Innowacje umożliwiają inwigilację bez niczyjej kontroli


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments