fbpx

Apel Owsiaka do Kingi Dudy! “Tata mógł pomóc onkologii, ale przeznaczył 2 mld na telewizję”


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jurek Owsiak od jakiegoś czasu wyraża swoje zdanie w tematach politycznych. Mamy jednak trudny okres, w którym rządzący ewidentnie nie radzą sobie z natłokiem spraw do załatwienia. A nawet wielokrotnie udowodnili już, że zajmują się tematami pobocznymi. Jurek Owsiak w dobie arcytrudnej sytuacji w niektórych szpitalach postanowił zabrać głos, wcześniej wprawie łóżek od WOSP, teraz w kwestii miliardów, które rząd przeznaczył na telewizję, zamiast na onkologię, co było i jest do dziś przedmiotem wielu sporów.

Duda – dobre serduszko

Przypomnijmy, że Andrzej Duda jako wytrawny gracz na scenie politycznej postanowił publicznie wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla jednego z onkologicznych pacjentów. Niestety uruchomił demony z przeszłości, gdyż rany zadane polskiej onkologii tamtego dnia, nie zagoiły się.

Twój Tata na Twitterze przedstawił apel rodziny, która prosi o pomoc – potrzebuje środków na walkę z chorobą nowotworową głowy rodziny. Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt. Jako Fundacja, na cel związany z leczeniem chorób nowotworowych u dzieci dedykowaliśmy 5 Finałów i kupiliśmy blisko 400 urządzeń za 148 096 487,59 złotych, wspierając 80 punktów diagnostyki onkologicznej. – napisał Owsiak

“Tata mógł pomóc…”

Jurek Owsiak postanowił przypomnieć też córce Andrzeja Dudy kto jest między innymi odpowiedzialny z obecny stan rzeczy w polskiej onkologii.

Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii – wypunktował szef orkiestry.

Na koniec Jurek Owsiak poprosił o grzeczne komentarze, a Kingę Dudę zaprosił do siedziby orkiestry, by ujrzała pracę wolontariuszy przygotowujących się do kolejnego finału. Z ust Owsiaka padła również sugestia, jakoby każde ręce się przydały. Czy Kinga Duda przystanie na propozycję Jurka?

Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda. – zakończył Owsiak

Do Kingi Dudy Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo…

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 23 listopada 2020

źródło: facebook.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
1 rok temu

Prezydent państwa apeluje do obywateli żeby wpłacić na leczenia pewnego ojca. Ten prezydent co zamiast na służbę zdrowia dał 2 miliardy na propagandową TVPiS przy okazji robiąc swoją kampanię. Bez jakiegokolwiek wstydu i refleksji.