Bank centralny Hiszpanii -NAKAZUJE rządowi Pedra Sancheza przeprowadzanie masowych testów na koronawirusa.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W opublikowanym na stronie BdE raporcie podkreślono, że kraj nie może sobie pozwolić na kolejną przymusową izolację społeczną w rodzaju tej, która miała miejsce pomiędzy połową marca a majem. Zaznaczono, że wraz z restrykcjami wprowadzanymi w lipcu i sierpniu w poszczególnych gminach, a nawet całych regionach, zanotowano rosnącą liczbę bezrobotnych.

W swoim dokumencie bank centralny oświadczył, że restrykcje, które mogą zostać wprowadzane wraz z ewentualnym nadejściem drugiej fali zakażeń, po raz kolejny uderzą w hiszpańską gospodarkę. Zalecił rządowi unikanie wprowadzania surowych obostrzeń.

W telewizyjnym wystąpieniu szef hiszpańskiego rządu oświadczył, że do dyspozycji regionów będzie w sumie 2 tys. wojskowych specjalistów, którzy pomogą w przeprowadzaniu testów na koronawirusa.

W szczytowym okresie epidemii Hiszpania wprowadziła jedne z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń w Europie. Stan zagrożenia obowiązywał przez trzy miesiące.

Teraz rządy wspólnot autonomicznych będą mogły samodzielnie podejmować decyzję w sprawie ogłaszania stanu zagrożenie epidemicznego i wprowadzania kolejnych rygorów. – Nie możemy pozwolić, by pandemia ponownie zawładnęła naszym życiem – stwierdził Sanchez. – Musimy przejąć kontrolę, przerwać tę drugą falę – dodał.

Szef rządu wezwał obywateli do instalowania aplikacji Radar Covid, która informuje o możliwym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem.W Hiszpanii odnotowano ponad 405 tys. przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym prawie 29 tys. śmiertelnych. W ostatnim czasie liczba nowych przypadków rośnie coraz szybciej; w czerwcu notowano po kilkaset zakażeń na dobę, w sierpniu – po kilka tysięcy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments