Białoruś szykuje się do wojny. ŁUKASZENKO NA POLIGONIE [Warszawa zaczyna klekotać gąsienicami].


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Jak pisze państwowa agencja BiełTA, prezydent polecił ministrowi obrony i dowódcy Zachodniego Dowództwa Operacyjnego podjęcie wszelkich starań, by “ochronić przede wszystkim zachodnią perłę Białorusi z centrum w Grodnie.

Łukaszenka ocenił także, że na Białoruś ciągną już “alternatywnego prezydenta”. – Robią to na poważnie, jako że płyną oświadczenia zachodnich państw o finansowaniu, wsparciu. Wojskowe wsparcie jest widoczne – przesunięcie wojsk NATO do granic – oświadczył. Wszystko jasne. Tak jak zakładaliśmy, wszystko idzie zgodnie z planem kolorowych rewolucji, ze wzburzeniem wewnątrz politycznej sytuacji w kraju. Oryginalność i wyjątkowość sytuacji polega na tym, że włączono zewnętrzny czynnik, co dzieje się nie zawsze. Zazwyczaj rozkręcają wewnątrz, obalają urzędujące władze. Ale w związku z tym, że władze u nas są na miejscu, ostro się sprzeciwiają, uruchomili zewnętrzny czynnik – powiedział Łukaszenka podczas wizyty na poligonie pod Grodnem w zachodniej części Białorusi.

„Mówiono tak, a zrobiono inaczej. Pod Warszawą powstało specjalne centrum. Kontrolujemy, wiemy, czym się zajmuje. Zaczęli klekotać gąsienicami. Widzicie, gdy obok jest niespokojnie, czołgi zaczynają się przemieszczać, a samoloty latać, to nie przypadek” – powiedział Łukaszenka podczas spotkania z pracownikami agrokombinatu „Dzierżyński”.

Łukaszenka podkreślił, że Białoruś pozostaje „ostatnim ogniwem” w zachodnich planach ustanowienia wokół Rosji „korytarza Bałtyk-Morze Czarne, kordonu sanitarnego”, który obejmuje także Ukrainę i trzy republiki bałtyckie.

Sytuacja na granicy z Białorusią , jak informują służby Polskie jest na ten dzień stabilna i nie widać jakiś szczególnych podejrzanych ruchów po stronie Białoruskiej. Polska z Białorusią posiada odcinek 418,24 km , na tym odcinku działają służby ochrony granicy z Polski i Unii Europejskiej w ramach Schengen . Ponadto są inne jednostki o których nie mogę powiedzieć ( informator redakcji- zastrzegł anonimowość , funkcjonariusz SG ).


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments