BIAŁORUŚ WOJNA? PUTIN OBIECUJE POMOC Łukaszence.Wojska skierowane do Grodna.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Białoruska agencja informacyjna BiełTA, prezydent Białorusi Łukaszenka oświadczył podczas posiedzenia Centrum Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Obrony, że poleca przerzucenie brygady powietrzno-desantowej z Witebska do Grodna. Ma to związek z „napiętą sytuacją na zachodnich granicach Białorusi”.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko poinformował, że w trakcie rozmowy z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem ustalono, iż “przy pierwszej prośbie zostanie udzielona wszechstronna pomoc w zagwarantowaniu bezpieczeństwa” Białorusi.W kwestii militarnej mamy porozumienie z Federacją Rosyjską w ramach Związku Rosji i Białorusi i Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Doszło do momentu, w którym ta umowa spełnia swoje założenia – zadeklarował Aleksander Łukaszenko.

Łukaszenko na naradzie w Centrum Zarządzania Strategicznego w ministerstwie obrony podkreślił, że niepokoi go sytuacja na terytorium Polski i Litwy.Tam, jak wiadomo, odbywają się szkolenia natowskich wojsk. To jeszcze nie byłoby nic takiego, ale trwa eskalacja i rozbudowywanie zbrojnego komponentu na tych terytoriach,

strajki to nóż w plecy, demonstrujących trzeba zwalniać

Strajki w białoruskich przedsiębiorstwach to nóż w plecy, a dla pracowników biorących udział w demonstracjach nie powinno być już miejsca w ich zakładach pracy . Jeśli będzie działać gospodarka, po raz setny powtórzę: żadne polityczne spory i rozgrywki nam nie straszne. Rozumieją to też nasi przeciwnicy. Dlatego wzięli się za rozchwiewanie kolektywów pracowniczych. Jeszcze raz powtarzam – nikogo nie przekonujcie. Jeśli robotnik, który w zasadzie jest poza polityką, wyrywa się na plac coś demonstrować, to nie jest robotnikiem. Idą – to niech idą – dodał prezydent. Według niego w zakładach MAZ, MTZ (miński zakład produkcji traktorów), w BiełAZ-ie są “nadmierne liczby”. – Niech idą. Ale w zakładach już po tym nie powinno być dla nich miejsca.

Tymczasem wobec Walera Capkały, kandydata niedopuszczonego do wyborów prezydenckich na Białorusi wszczęto sprawę karną dotyczącą przyjęcia łapówki.

Capkała, który przed wyborami wyjechał z Białorusi do Rosji, jest poszukiwany listem gończym w swoim kraju, a także na terytorium Rosji ze względu na fakt, że oba kraje tworzą Państwo Związkowe.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments