Biden podpisuje dekrety o ochronie pracowników i podnosi federalną pensję minimalną


Subksrybuj nas na Google News

Joe Biden podpisuje kolejne dekrety, tym razem padło na ochronę stanowisk pracy i podniesienie federalnej pensji minimalnej do 15 dolarów za godzinę.

Podniesienie pensji minimalnej na terenie całego kraju i większe wydatki na bony żywnościowe

Dzisiaj odbyło się podpisanie kolejnych dekretów przez Joe Bidena. Podpisał oficjalnie dwa dekrety, które wycofują decyzje swojego poprzednika – Donalda Trumpa

Pierwszy dekret dotyczył wzrostu nakładów na tzw. bony żywnościowe (food stamps) dla najbiedniejszych oraz podniesienia federalnej pensji minimalnej do poziomu piętnastu dolarów na rękę. Co oznacza, że każdy stan musi podnieść pensję do poziomu 15$/g.

Od teraz również bezrobotni mają prawo do trzymiesięcznego zasiłku nawet jeśli mają możliwość otrzymania pracy i jej odmówią,

Drugi dekret dotyczył wzrostu wydatków na bony żywnościowe i pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin w finansowaniu posiłków w szkole.

Od teraz dzieci, które przeszły na nauczanie zdalne mają prawo do obiadów szkolnych w ramach cateringu.

Dekret o pomocy żywnościowej i podniesieniu federalnej stawki minimalnej zostały opracowane i podpisane wraz z Brianem Deesem, członkiem Rady Ekonomicznej Białego Domu w sztabie Joe Bidena.

“Amerykanów nie stać na czekanie”

Biden podkreślał reporterom na konferencji prasowej, że “amerykanów nie stać na czekanie” i “Musimy zapewnić pomoc najszybciej jak to tylko możliwe”

Oprócz podpisania dwóch dużych dekretów świeżo upieczony prezydent złożył również podpisy na dziesięciu mniejszych stymulujących kraj do walki z koronawirusem.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments