fbpx

Borys Budka wściekły! Chce odwołać Kaczyńskiego!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Na wczorajszym posiedzeniu Sejmu Jarosław Kaczyński ostro skrytykował ludzi demonstrujących i opozycję. Borys Budka wściekł się i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec prezesa PiSu.

Wczorajsze demonstracje w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej wywołały skrajne emocje w sejmie. Kaczyński zaatakował opozycję, która wspiera Strajk Kobiet, mówiąc, że “mają krew na rękach”.

– Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice essmańskie. A po drugie, wszystkie te demonstracje, które popieraliście…. otóż jest tak, że wszystkie demonstracje kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach. Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – powiedział Kaczyński.

Dzisiaj, w reakcji na słowa prezesa PiS Borys Budka zapowiedział, że opozycja przygotowała wniosek o odwołanie go z pełnionej funkcji. Odwołania domaga się też Lewica.

Koalicja Obywatelska będzie się domagać “by stanął tutaj wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo i wytłumaczył się przed Polakami za to bezprawne użycie siły wobec protestujących kobiet i za to, że naraża zdrowie i życie Polaków na niebezpieczeństwo“. – powiedział Budka z mównicy. – Pan, panie Kaczyński, nie schowa się przed Polakami – dodał.

Jarosław Kaczyński od niedawna jest członkiem rządu w randze wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Do tej pory jako poseł PiS nie podlegał wotum nieufności. Tym razem będzie musiał zmierzyć się z sejmową dyskusją i głosowaniem na temat odwołania go ze stanowiska. Choć teoretycznie nic mu nie grozi, debata będzie z pewnością interesująca.

Zobacz też: Kaczyński zaatakował w sejmie. “zdejmijcie te błyskawice essmańskie… macie krew na rękach” Pełne nagranie.

Zobacz też: Tusk wbija kolejną szpilkę w premiera Morawieckiego!

Źródło: TVN24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ