Brzmi rozsądnie – “Jeżeli te “wybory” zostaną zorganizowane, to trzeba zrobić wszystko, żeby je wygrać”- szef sld.


Trudne decyzje przed opozycją. Bojkot czy udział w “para-wyborach”. Odmrozić sobie uszy na złość mamie? Czyli oddać zwycięstwo Dudzie czy spróbować walczyć? Trudno wymagać żeby mówili jednym głosem bo to są różne partie i nie ma w tym nic dziwnego.

Włodzimierz Czarzasty jest zwolennikiem oddania głosu. Wydaje się to być rozsądne, ale nie będzie miało żadnego skutku jeżeli nie zrobimy tego wszyscy. Ta władza i tak zrobi co chce, ale rozliczyć ich będzie można dopiero po przejęciu tej władzy. Bojkoty wyborów i tak nic tu nie dadzą.

– To nie jest czas na siedzenie w domu i intelektualizowanie, teraz jest czas pięści i pięścią trzeba wygrać.

Bojkot wyborów to oddanie głosu na Andrzeja Dudę. Kto niby miałby nie uznać wyborów i jakie to ma znaczenie dla rządzących?

Jedni będą siedzieć, drudzy będą walczyć – ja będę walczył. Jeżeli te wybory zostaną zorganizowane, to trzeba zrobić wszystko, żeby je wygrać.

Amnesty International przekazała Senatowi opinie na temat możliwości przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

Organizacja zwróciła uwagę na szereg zagrożeń praw i wolności człowieka.

Pani Dyrektor stowarzyszenia Draginja Nadażdin wyraziła zaniepokojenie o standardy poszanowania praw człowieka i zwróciła uwagę na zagrożenie dla gwarancji praw człowieka w zakresie budowania przestrzeni i środowiska umożliwiającego nieskrępowany i rzeczywisty udział w życiu publicznym i w rządzeniu swoim krajem.

Organizacja podkreśliła, że “zgodnie z międzynarodowymi standardami praw człowieka, państwo ma obowiązek zapewnić, że wszystkie osoby włączone w proces wyborczy są w stanie korzystać z przysługujących im praw i wolności bez żadnych przeszkód”.

“Stosowne ramy prawne powinny obowiązywać na długo przed rozpoczęciem procesu wyborczego. Tak jak każde inne prawo, regulacje te powinny być jasne i precyzyjne, tak by zapobiec potencjalnym nadużyciom i ingerencji w pełne korzystanie z praw politycznych i pełne uczestnictwo w wyborach. Powinny również cieszyć się szerokim zaufaniem, być zrozumiałe i łatwo dostępne dla społeczeństwa” – uważa Amnesty International.

Exit mobile version