Byłego senatora PiS tak zwane prawo nie obowiązuje. Buduje pomnik w centrum miasta.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W centrum Kościerzyny powstaje tajemnicza budowla. Nikt nic nie wie, nie ma też żadnej obowiązkowej budowlane tablicy informacyjnej.

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oficjalnie nic nie wie o trwającej budowie przy rondzie Kaszubskim, mimo tego że do urzędu mamy kilkanaście metrów. Wylany został fundament, nie ma jednak informacji o inwestorze i osobach odpowiedzialnych za budowę. Tego typu obiekty, szczególnie w centrum miasta, wymagają uzyskania pozwoleń

Za tajemniczą budowlą ukrył się były senator z PiS Waldemar Bonkowski

Chcę w sposób materialny upamiętnić dwa wydarzenia: stulecie Cudu nad Wisłą i powrót Kościerzyny i Pomorza do Macierzy – mówi „Wyborczej” Waldemar Bonkowski, senator PiS poprzedniej kadencji. – Ufundowałem duży kamienny obelisk, na którym wykute będą kontury Polski. Jedna strona będzie odnosiła się do Cudu nad Wisłą, a druga do Pomorza.

Były senator odkupił 40 metrów gruntu należącego do Energy która przy rondzie Kaszubskim posiada stację transformatorową. Na własnym gruncie mam prawo do stworzenia małej architektury bez żadnych pozwoleń – mówi. – To nie jest budowla, każdy może przywieźć głaz na swoją działkę – dodaje.

Ten głaz ma ważyć 12 ton na którym mają się znaleźć mapy Polski oraz tablica informacyjna.

Bonkowski sfinansował budowę i wykonanie obelisku, zapłacił też za uroczystą mszę. Uroczystość odsłonięcia pomnika ma się odbyć w piątek, 14 sierpnia. Rozpocznie się o godz. 11 w kościele pw. Trójcy Świętej mszą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, Arkadiusza Okroja. Kolejnym punktem będzie przemarsz orkiestry wojskowej i kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego z kościoła do monumentu. Po uroczystości odsłonięcia zaplanowanej na 14 sierpnia zaprasza gości na obiad do restauracji Gryf.

Wszystko fajnie, ale jeżeli cel jest taki szczytny to czego się wstydzić? Dlaczego trzeba kupować działkę za prywatne pieniądze żeby postawić pomnik ? No własnie może wtedy trzeba by było zapytać się mieszkańców jak to bywało za dobrych czasów w zwyczaju. Teraz mamy tak zwaną praworządność to i możemy mieć tak zwane prawo. Niech każdy buduje co chce i gdzie chce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments