fbpx

Były minister finansów ostrzega! Będzie katastrofa! Dwucyfrowa inflacja stanie się faktem


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

— Gdyby nie epidemia COVID-19, to z dużym prawdopodobieństwem już w połowie 2020 r. mielibyśmy inflację sporo powyżej celu — stwierdził były minister finansów oraz szef KNF Stanisław Kluza. Jego zdaniem dwucyfrowa inflacja to kwestia najbliższych dni.

Kluza był ministrem finansów w pierwszym rządzie PiS. Zajmował także stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Stanisław Kluza

W wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” podkreśla, że obserwowana dziś inflacja to nic wobec tego, co może pojawić się już niedługo

— W krótkim okresie Polsce realnie grozi inflacja dwucyfrowa, na którą częściowym panaceum powinno być wzmocnienie policy-mix, tj. koordynacji współpracy rządu i NBP przez pryzmat celów wspólnych — mówi Kluza.

Wiele jednak będzie zależało od działań banku centralnego. — W przypadku braku podwyżek lub ich powolności będziemy mieli do czynienia z utrzymującą się presją inflacyjną — mówi były szef KNF.

Ale również drastyczna podwyżka może się odbić czkawką polskiej gospodarce. — To również ma swoje negatywne konsekwencje. Choćby koszt obsługi długu publicznego, koszt finansowania nowych inwestycji czy oprocentowanie kredytów złotowych — tłumaczy Kluza.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments