fbpx

Bytom. Znaleziono zwłoki 13-letniej ciężarnej. Zabił ją 15-latek…


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Bytom znaleziono zwłoki. Ofiarą okazała się zaginiona we wtorek 13-letnia Patrycja. Ciało denatki znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Ponadto nastolatka była w ciąży. Dodatkowo przerażającym faktem jest zabójca. Mordercą okazał się 15-latek…Policja zabezpieczyła miejsce zbrodni. Bytom znaleziono zwłoki.

Bytom zaleziono zwłoki.

13-letnia Patrycja z Bytomia zaginęła 12 styczniaW jej poszukiwania zaangażowani byli rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Bytomia, Piekar, Knurowa i Katowic. Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich odnaleziono jej ciało.

Komunikat o poszukiwaniu nastolatki śląska policja opublikowała w środę po południu, zamieszczając jej zdjęcia i rysopis. Jak podawali wówczas policjanci, Patrycja była po raz ostatni widziana we wtorek około godziny 18, kiedy po kłótni ze znajomym pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich.

Kto zabił?

Policja na razie nie komentuje informacji podanej przez RMF24, że 13-latka była w ciąży z 15-latkiem. Zatrzymany nastolatek był od początku w kręgu podejrzeń. Najpierw przedstawiał wiarygodną z pozoru wersję – że we wtorek wieczorem Patrycja po kłótni z nim pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. W trakcie dalszych czynności nastolatek jednak zmieniał wersję zdarzeń, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Ostatecznie przyznał, że to on zadał Patrycji śmiertelny cios. Nastolatka zginęła w wyniku rany zadanej ostrym narzędziem. Dziewczyna była w ciąży. 

Zabójca w środę ukończył 15 lat. W związku z tym nie wiadomo jeszcze, czy odpowie karnie za swój czyn. Kluczowe w całej sprawie będzie ustalenie dokładnego czasu zabójstwa.

Zgodnie z ogólnymi zasadami Kodeksu karnego, za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17. roku życia, ale w wyjątkowych sytuacjach – np. zbrodni zabójstwa, gwałtu zbiorowego lub porwania – do odpowiedzialności karnej może być pociągnięty już 15-latek.

Decyduje o tym sąd rodzinny dla nieletnich. Biorąc pod uwagę m.in. okoliczności sprawy i stopień rozwoju sprawcy. W takim przypadku orzeczona kara nie może przekroczyć dwóch trzecich górnej granicy zagrożenia za dane przestępstwo; sąd może zastosować także nadzwyczajne złagodzenie kary. Wobec nieletnich sąd może orzec środki wychowawcze, np. umieszczenie w zakładzie poprawczym.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments