fbpx

Chcesz zrobić zakupy w Niemczech? Najpierw kwarantanna


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od najbliższej soboty, 24 października jeśli będziemy chcieli wyjechać do Niemiec musimy liczyć się z obowiązkowym wykonaniem testu na obecność COVID-19 bądź poddaniu się kwarantannie. Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi nawet 25 tysięcy kary.

Niemiecki Instytut Roberta Kocha zmodyfikował listę krajów z obszarem wysokiego ryzyka. Dołączyła do niej Polska, a także Szwajcaria czy część Austrii. Decyzja będzie obowiązywać od soboty 24 października. Oznacza to, iż każdy kto będzie chciał przyjechać do Niemiec z Polski będzie musiał odbyć kwarantannę lub posiadać negatywny wynik testu zrobiony 48 godzin przed wyjazdem. Test można wykonać również w Niemczech bezpośrednio po przyjeździe. Zwolnione z tych czynności mogą być osoby przewożące towary i ludzi oraz pracownicy przygraniczni.

„Władze niemieckie zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla osób wjeżdżających z obszarów, na których współczynnik zachorowań wynosi ponad 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców w przeciągu 7 dni.”

www.gov.pl

Rekord w Niemczech

Prezes Instytutu Roberta Kocha Lothar Wieler nazwał sytuację panującą obecnie w Niemczech jako „bardzo poważną”. Aż 40% kraju znajduje się w strefie czerwonej.  Dziś rano RKI poinformowało, iż w ciągu ostatniej doby wykryto 11 287 nowych przypadków zakażeń na COVID-19. Zmarło natomiast 30 osób. To pierwszy raz w ciągu pandemii, kiedy w Niemczech liczba nowych przypadków w ciągu doby przekroczyła 10 tysięcy. Niemieckie władze zapowiedziały, że jeśli ta tendencja się utrzyma, to mogą być potrzebne kolejne obostrzenia i bezwzględne przestrzeganie dystansu społecznego. Z danych Instytutu wynika również, iż do największej ilości zakażeń dochodzi w środowisku prywatnym. Dlatego Wieler zaapelował o przestrzeganie zasad higieny podczas spotkań w przestrzeni zamkniętej.

Źródła: gov.pl, TVN24.pl, dw.com


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ