Czarnek straszy uczelnie popierające strajk: “Mogą pożegnać się ze środkami na badania”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister Czarnek zapowiedział na antenie TVP Info, że wyciągnie konsekwencje wobec rektora UG za tzw. “dzień rektorski”, który odbył się w środę. W tym samym czasie odbywał się strajk kobiet, które zapowiedziały, że nie pójdą tego dnia do pracy czy na uczelnie.

W dniu strajku Uniwersytet Gdański zamieścił post na Facebooku, w którym pisze:

“Na podstawie § 9 ust. 1 Regulaminu Studiów Uniwersytetu Gdańskiego [załącznik do Uchwały nr 120/19 Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 26 września 2019 r.] ogłaszam 28 października 2020 roku dniem rektorskim.”

prof. dr hab. Krzysztof Bielawski

– Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Wrocławski czy ZNP, którzy nonszalancko zachęcają do demonstracji, to są odpowiedzialni tego, co będziemy zaraz obserwować: wzrostu zakażeń koronawirusem – powiedział Pzemysław Czarnek dziś rano w TVP Info.

Z naszych informacji wynika, że 15 uczelni wyższych w Polsce wyraziło poparcie dla strajku. Ale we Wrocławiu i w Gdańsku wprowadzono godziny rektorskie i zachęcono studentów, by wyszli na ulice.

Przemysław Czarnek

Dodał, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec tych rektorów. Uczelnie mogą mieć obcięte środki na badania czy inwestycje. Ich decyzje określił jako “skandaliczne i nieodpowiedzialne“.

Władze UG nie komentują wypowiedzi ministra edukacji.

ZOBACZ: https://nauka.trojmiasto.pl/Minisert-Czarnek-zapowiedzial-konsekwencje-wobec-p-o-Rektora-UG-za-dzien-rektorski-n150135.html


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ