fbpx

Czas wypłat za chryzantemy! Kwota wniosków porażająca.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Portal “rmf24.pl” informuje, że spłynęły właśnie wszystkie wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z akcją wykupu chryzantem. Kwota niebagatelna, bo prawie 87 milionów złotych trafi niebawem na konta poszkodowanych w związku z zamknięciem w ostatniej chwili cmentarzy. Premier Morawiecki zapowiedział, że odda co do grosza, warto jednak wspomnieć, że za tą imprezę zapłacimy my wszyscy, nie szef rządu.

Ponad 5 300 podmiotów złożyło wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w związku z akcją wykupu chryzantem. Ich kwota opiewa na 87 milionów złotych.

Z danych agencji wynika, że przedsiębiorcy wskazali blisko 3 miliony 800 tysięcy chryzantem doniczkowych i ponad 3,5 miliona kwiatów ciętych. Agencja ma wypłacać 20 złotych za kwiaty doniczkowe i 3 złote za cięte.

Hodowcy i przedsiębiorcy mają otrzymać rekompensatę pieniężną do końca roku kalendarzowego.

Przypomnijmy, Mateusz Morawiecki poinformował w ostatniej chwili, że w związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem, od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Szef rządu zapowiedział wtedy, że w związku z tą decyzją zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments