Czechy odcięte od świata, kolejne obostrzenia związane z Covid-19


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Po debatach w parlamencie, Czechy zdecydowały się na całkowite zamknięcie szkół podstawowych od czwartku oraz barów i klubów. Objęto zakazem również spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Nauka w szkołach według obecnego planu ma zostać wznowiona po Wszystkich Świętych – 1 listopada. Reszta ograniczeń ma zostać zniesiona 2 dni później – 3 listopada.

Zaostrzone restrykcje

Na konferencji rządowej poinformowano również o rozszerzeniu obowiązku noszenia masek w przestrzeni publicznej (teraz trzeba to robić na wiatach przystankowych i dworcach kolejowych). Wcześniej obowiązek ten tyczył się środków masowej komunikacji.

Od czwartku do 3 listopada – z możliwością przedłużenia, będzie obowiązywać zakaz zgromadzeń publicznych, ludzie nie będą się mogli gromadzić ani wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, ani na zewnątrz.

Ograniczenia w szkołach

Najbardziej radykalne obostrzenia dotkną jednak placówki oświatowe. Dotąd w Czechach wszystkie szkoły średnie oraz uniwersytety działały jedynie w trybie zdalnym, natomiast szkoły podstawowe działają w rotacyjnym trybie hybrydowym, część uczniów uczy się stacjonarnie a część zdalnie, od 14 października wszystkie szkoły mają obowiązek przejścia w tryb zdalny, tego obostrzenia zdjęte są jedynie przedszkola i żłobki które będą funkcjonować normalnie.

W poniedziałek podano również że od 14 października przestają działać internaty orz domy studenckie.

Desperacka próba

Premier Czech na konferencji po zwołaniu gabinetu ministrów podał do publicznej wiadomości że wchodzące właśnie obostrzenia są “ostatnią próbą rządu na zahamowanie drastycznego rozwoju pandemii”. Czechy aktualnie mają największy w Europie przyrost Covid-19.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ