Czy Feralna Oczyszczalnia może pogrążyć Rafała Trzaskowskiego. Ponowna awaria po roku.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Awaria systemu przesyłowego ścieków po dnie Wisły. Rok po pierwszej awarii ponownie doszło do rozszczelnienia rurociągu. W efekcie ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów są zrzucane bezpośrednio do rzeki.

Zarówno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jaki i MPWiK zapewniają, że ujęcia wody dla miasta są bezpieczne. “Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej mieszkańcom Warszawy – ujęcia wody dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane 10 km powyżej miejsca zrzutu ścieków do rzeki” – zapewnia MPWiK w komunikacie.

Przypominam, że wyremontowane zostało 100 m tego przesyłu, a cały przesył liczy 10 razy więcej. Gdybyśmy chcieli wymienić cały ten przesył, to trwałoby to ponad rok – ocenił prezydent Warszawy.Trzaskowski zapewnił, że były robione przeglądy przesyłu. – Ostatni przegląd jednej z nitek zakończył się w maju. Natomiast przegląd drugiej nitki zakończył się wczoraj. Oba przeglądy nie wskazały żadnych uszkodzeń – poinformował prezydent Warszawy.

Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię #Czajka. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń @MGMiZS_GOV_PL, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury.

Po raz kolejny nie zostałem poinformowany przez MPWiK ani prezydenta, nie uczestniczymy w sztabie kryzysowym. Jesteśmy gotowi pomóc, zapraszam do rozmów – powiedział w sobotę prezes Wód Polskich Przemysław Daca, podczas briefingu poświęconego kolejnej awarii systemu przesyłania ścieków do oczyszczalni Czajka.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments