Czy Prezydent zachowa się tak samo honorowo jak przy TK i uszanuje wolę sędziów Sądu Najwyższego?Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/e2w/gazetaplus.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 276

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/e2w/gazetaplus.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 276

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/e2w/gazetaplus.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 276

Notice: A non well formed numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/e2w/gazetaplus.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 276
5.8k
Subksrybuj nas na Google News

Sędzia Wróbel zdobył więcej głosów niż wszyscy pozostali razem wzięci. Zakończyło się głosowanie w sprawie kandydatów na Prezesa Sądu Najwyższego. Zakończyło się głosowanie nad kandydatami na urząd Prezesa Sądu Najwyższego.

Wyniki sobotniego głosowania; Włodzimierz Wróbel – 50 głosów (większość Zgromadzenia), Małgorzata Manowska – 25 głosów, Tomasz Demendecki – 14 głosów, Leszek Bosek – 4 głosy, Joanna Misztal-Konecka – 2 głosy. W głosowaniu wzięło udział 95 sędziów. 

Sędzia Wróbel zdobył więc ponad połowę wszystkich głosów członków Zgromadzenia. Zdaniem konstytucjonalisty Macieja Pacha to właśnie ten fakt powinien wziąć pod uwagę prezydent Andrzej Duda przy powoływaniu I Prezesa SN. 

Pach przypomniał też, że Duda, powołując w 2017 r. sędziego Mariusza Muszyńskiego na stanowisko Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego, kierował się właśnie wynikami sędziowskiego głosowania. Wówczas Zgromadzenie Ogólne Sędziów TK wyłoniło dwóch kandydatów na stanowisko Wiceprezesa, a Muszyński uzyskał największe poparcie. 

Apel 50-ciu sędziów do Prezydenta Dudy

We wspólnym oświadczeniu 50 sędziów Sądu Najwyższego zaapelowało w sobotę wieczorem do prezydenta Andrzeja Dudy o namysł nad powołaniem nowego pierwszego prezesa SN. Przekonują, że “pozycja prezesa może być podważana i słaba ze względu na skalę uchybień podczas obrad zgromadzenia, które wybrało kandydatów na tę funkcję”. Mówił o tym w TOK FM Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Iustitia.

– Obrady były prowadzone bez żadnego porządku. Cały czas były prowadzone przez dwóch wysłanników pana prezydenta Andrzeja Dudy w sposób polityczny. Taki, który miał zmierzać do tego, żeby przedstawić panu prezydentowi kandydatów oczekiwanych przez pana prezydenta, nie patrząc na jakiekolwiek reguły konstytucyjne, ustawowe oraz regulaminowe – opisywał w TOK FM Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Iustitia..”

– To nie zgromadzenie sędziów przedstawiło kandydatów, tylko pan Stępkowski – dodał. Sędzia Markiewicz podkreślił też, że w tych warunkach prezydent na nowego I prezesa może wskazać tylko Włodzimierza Wróbla.

Prezydent o rządzie PO-PSL: Tacy są ci ludzie, nie mają honoru

– Przecież obaj byli przeciwnikami 500 plus, obaj brali udział w procesach podnoszenia wieku emerytalnego, Władysław Kosiniak-Kamysz w sposób czynny. Ich szefem był Donald Tusk, który w 2011 roku, w czasie kampanii wyborczej do parlamentu wprost do kamery, patrząc prosto w oczy wyborcom, mówił, że nie będzie podniesienia wieku emerytalnego po wyborach. I co? I jego ugrupowanie wygrało wtedy wybory i zaraz po tych wyborach ten wiek emerytalny został podniesiony, wbrew wszelkim obietnicom. Po prostu tacy są ci ludzie. Nie mają honoru, za nic sobie mieli to słowo, wydawało im się, że można ludziom naobiecywać co się chce, bez żadnych konsekwencji – mówił prezydent w medium narodowym.

To czy teraz Prezydent zachowa się honorowo ? Wierzymy w Pana i w to co Pan właśnie powiedział.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5.8k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments