fbpx

Czy rząd wyłączy kościoły tak jak wyłączył kopalnie? W zakonie Rydzyka pojawiło się ognisko koronawirusa. Z dnia na dzień coraz więcej zakażeń zakonników.


2 comments, 5.2k
Subksrybuj nas na Google News

Ks Tadeusz Rydzyk znany w Polsce z pouczania polityków PiS i sowitych dotacji państwowych, protestował przeciwko ograniczeniom liczby wiernych w kościołach. Takie luźne podejście do epidemii spowodowało że wirus pojawił się wśród jego kolegów zakonników.

Nienaukowe, beztroskie i nieodpowiedzialne podejście do epidemii Rydzyka “Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał”

Jeszcze kilka dni temu mówił;

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas – chrześcijan, katolików – jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne – komentuje o. Rydzyk.

Jego zdaniem w Polsce zaczęło się “wyziębianie religijności”. Dodał, że stoją za tym “centrale antyewangelizacyjne”. Za przykład podaje fakt, że gdy zamykano kościoły, to tak samo nie postępowano w przypadku sklepów.

Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy – dodał.

Kościół dotknięty koronawirusem? Szydzi Ojciec Rydzyk z powagi sytuacji. “kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali”.

Ojciec Rydzyk nie może pogodzić się z obostrzeniami, jakie kościół musi respektować w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Duchowny zaapelował do słuchaczy Radia Maryja już kilka temu, że zamknięcie kościołów, w chwili, gdy otwarte są sklepy to “kanał zła”.

Dla mnie było to nie do przyjęcia, dla mojej wiary, że kościoły zamykali, a sklepów nie zamykali. Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się – za przeproszeniem – puścić w taki kanał zła. – tłumaczył na antenie Radia Maryja o. Rydzyk.

43 chorych zakonników tylko wśród Redemptorystów.

W zakonie Redemptorystów, którego członkiem jest Tadeusz Rydzyk, jest już 43 chorych na COVID-19. Są oni rozproszeni aż po sześciu wspólnotach. 31 zakażonych znajduje się w Tuchowie (województwo małopolskie), w którym jest dom zakonny i seminarium. Ponadto w tej samej miejscowości są zakażone trzy osoby świeckie.

Ze względu na bezpieczeństwo wiernych pozostają zamknięte obsługiwane przez redemptorystów cztery kościoły: w Bardzie, Lubaszowej, Tuchowie i w Warszawie przy ul. Pieszej.

Kolejni księża zakażeni, a wierni przymusowych na kwarantannach.

Z powodu zakażeń księży zamknięte zostały kościoły w Rzeszowie , 33 osoby poddane kwarantannie , 12 księży z koronawirusem w Tuchowie. Zarażony też uczestnik bierzmowania i jego matka.

Kościół w Ryglicach został zamknięty i poddany kwarantannie po tym jak Mszę świętą celebrował redemptorysta, u którego w ubiegłą niedzielę 7 czerwca wynik badań potwierdził zakażenie koronawirusem.

Premier ogłosił zakończenie pandemii, podziękował ministrowi zdrowia, chciał nawet dać mu medal.

Mamy w tej chwili prawie najgorsze statystyki w Europie, a prezydent i premier jak zdarta płyta powtarzają że jest dobrze bo kiedyś w innych krajach było gorzej.

W poniedziałek w Polsce odnotowano 599 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Jest to najwyższy od początku prowadzenia pomiarów dobowy bilans nowych, potwierdzonych infekcji. Ponad połowa, 326 przypadków, to zachorowania na Śląsku, gdzie łącznie potwierdzono zakażenie u 9965 osób. W sumie w Polsce od początku pandemii obecność wirusa stwierdzono u 27 160 osób, z których 1166 zmarło.

Niemcy, Włosi, Hiszpanie i Czesi dziennie mają mniej przypadków

W Niemczech na każdy milion mieszkańców ostatni tydzień przynosił zaledwie 4 nowe infekcje dziennie. We Włoszech ten wskaźnik wynosi 4,7 nowych dziennych zakażeń na milion mieszkańców. Hiszpania w tym samym czasie notowała średnio 6,4 nowych dziennych zakażeń na milion mieszkańców. Polska? Ponad dwa razy więcej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 5.2k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Atka
Atka
1 rok temu

bzdety

999
999
1 rok temu

Kara za sodomię i gomorę. Same arcybiszkopty tak mówiły.