fbpx

Czy warto nabyć pojazd z wysokim przebiegiem?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Kupno nowego samochodu wiąże się dość często z pewnym stresem. Może on być spowodowany wieloma czynnikami, a jednym z nich jest, chociażby fakt nabycia samochodu z niepewnego źródła. Z przeszłością, którą sprzedawcy dość często chcą ukryć. Czy warto nabyć takie auto?

Wysoki przebieg, a faktyczny stan pojazdu

Wysoki przebieg danego samochodu to jedno. Duże liczby, przedstawione w ofercie jak chociażby 300 000 km mogą przerażać. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne sposoby, które pozwalają na przerobienie licznika przebiegu. Przez ten fakt mogą u potencjalnego klienta nasunąć się pewne podejrzenia, że faktyczny przebieg może być nawet kilka razy większy. Co zrobić w takiej sytuacji, aby nie paść ofiarą potencjalnego oszustwa?

W Polsce kupowanie aut z drugiej ręki raczej nikogo nie dziwi. Jednak warto zachować zimną krew i zrobić dokładny przegląd danego samochodu. Eksperci mówią, że to tak naprawdę nie przebieg ma znaczenie, a faktyczny stan techniczny pojazdu. Wszelkie dostępne dane, dokładne przejrzenie dokumentacji, oraz przeprowadzenie odpowiednich czynności diagnostycznych pomogą stwierdzić, czy dany pojazd w ogóle nadaje się do jazdy, a co dopiero do sprzedaży.

Istnieje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Sam przegląd może wykazać za mało, ponieważ sprzedawcy mogą przerzucać pewne części do danego samochodu z innych pojazdów, przez co nie tak łatwo będzie możliwe wykazanie pewnych wad. Więc w jaki sposób można się w takiej sytuacji zabezpieczyć?

Jak poznać historię danego pojazdu?

Dobrym ruchem będzie poznanie historii pojazdu, który nas zainteresował. Oczywiście, nie jest możliwe odkrycie pełnej historii, a jedynie danych pochodzących prosto od producenta, na temat konkretnego wozu. Są to dokładne informacje o podstawowym stanie technicznym danego pojazdu. Nie jest możliwe znalezienie tutaj, chociażby danych personalnych poprzednich właścicieli. 

To wszystko jest możliwe, dzięki numerowi VIN. Specjalna strona, pozwala na wyciągnięcie z bazy dokładnych specyfikacji danego pojazdu, które mogą się przydać w kwestii porównania samego stanu samochodu. Wszystko jest przygotowane w dokładnym raporcie, który jest możliwy do odebrania nie tylko na stronie, ale również na osobistej skrzynce pocztowej. 

Czym jest numer VIN?

Numer VIN jest sprytnie ukrytym przez producentów swojego rodzaju identyfikatorem, za którego pomocą można dowiedzieć się więcej o samym pojeździe. Może być schowany w różnych miejscach, takich jak nadwozie, pod szybą kierowcy, na przodzie ramy auta i słupku po stronie kierowcy. Można go również bardzo często znaleźć w dokumentach samego pojazdu. Czasem samo poproszenie o wspomniany numer, może być ważnym testem na autentyczność oferty, jak i sprzedawcy. Dlaczego?

Numer VIN może odkryć wiele tajemnic, które sprzedawca chce ukryć o danym pojeździe. Jeśli nie chce on udostępnić klientowi stosownej dokumentacji, może to oznaczać, że samochód jest, chociażby powypadkowy, kradziony, ewentualnie został mu zmniejszony przebieg. Pewne głosy mówią nawet o konieczności przedstawienia samego numeru, oraz zaprezentowania nadwozia w pierwszych chwilach negocjacji. Jeśli sprzedawca wyraźnie nie chce udostępnić tego typu informacji, należy zachować pewną ostrożność.

W jaki sposób nabyć samochód używany?

Aby nabyć samochód z drugiej ręki, należy po prostu być ostrożnym. Nie każdy sprzedawca kradnie samochody, jednak to nie oznacza, że może nie mieć czegoś na sumieniu. Sam przebieg pojazdu może powiedzieć sporo na temat jego faktycznego stanu technicznego, jednak zawsze powinno się mieć z tyłu głowy, że mógł on zostać jeszcze bardziej obniżony. Numer VIN w pewnym stopniu może uspokoić samego chętnego, ponieważ dane tam przedstawione są całkowicie prawdziwe. Warto dokładnie zbadać samochód, zanim padną chociażby pierwsze słowa o cenie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments