fbpx

Déjà vu z Krymu. Białoruś, Ukraina, Rosja. Na granicę jadą pojazdy wojskowe bez żadnych oznaczeń. Na Wschodzie zaczyna Wrzeć.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Pojawiły się doniesienia o nieoznakowanych ciężarówkach i wojskowych pojazdach terenowych zmierzających ku granicy z Białorusią. O tych doniesieniach informuje także w poniedziałek grupa blogerów Conflict Intelligence Team.Źródłem doniesień Conflict Intelligence Team (CIT) są nagrania wideo, które pojawiły się na kanałach w komunikatorze Telegram i w mediach.Zdjęcia, które trafiły do internetu, zostały wykonane w obwodzie leningradzkim około 400 km od granicy z Białorusią.Jak donosi CIT “potwierdzają się informacje o transporcie Rosyjskiej Gwardii w kierunku Białorusi. Kolumna samochodów dostawczych bez oznaczeń i numerów, została zauważona na tej samej drodze z Petersburga do Pskowa.

Niektóre z tych ciężarówek są identyczne z transportem OMON Rosguardia (zwanym ” wiosłami ”), które zazwyczaj uczestniczą imprezach masowych w St. Petersburg. Kolejny podobno dotyczy też Rosguard, choć nie udało się go znaleźć na zdjęciach w St. Petersburg. Warto zauważyć, że nie ma oznaczeń na samochodach (czerwony pasek z napisem ” Rosguardia “, niebieski pasek z napisem ” Milicja “, napis ” OMON “, godła), a także nie ma tablic rejestracyjnych.

Litewski minister obrony narodowej Raimundas Karoblis

powiedział w poniedziałek, że Białoruś dąży do eskalacji napięcia, zapowiadając nieplanowane ćwiczenia wojskowe w regionie graniczącym z Litwą i Polską. Minister ocenił, że Białoruś nie stanowi obecnie zagrożenia militarnego dla Litwy, ale “Litwa wraz z sojusznikami z NATO bacznie obserwuje ruchy wojsk na Białorusi”. Nie widzimy dzisiaj zagrożenia militarnego ze strony Białorusi – powiedział agencji BNS Karoblis. Podkreślił, że “są to ćwiczenia, choć nieplanowane, wykonywane według standardowych, rutynowych procedur”. Dodał, że “uważnie obserwujemy ruchy wojsk na Białorusi, sprawdzamy fakty i utrzymujemy stały kontakt z sojusznikami NATO”.

Ukraiński rząd podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z Rosją o wzajemnym tworzeniu przedstawicielstw handlowych.

– poinformowała w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dżaparowa.Dziś na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów zdecydowano o wypowiedzeniu umowy między rządem Ukrainy a rządem Federacji Rosyjskiej o wzajemnym tworzeniu przedstawicielstw handlowych, która obowiązywała od października 1992 roku. Biorąc pod uwagę rosyjską agresję i okupację Krymu, a tym samym aktualny stan stosunków, ta umowa, podobnie jak wiele innych, straciła swoje praktyczne znaczenie i nie odpowiada interesom narodowym Ukrainy. Decyzja ta jest logicznym i konsekwentnym krokiem ukraińskiego rządu”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments