fbpx

Dlaczego dzisiaj przez Morawieckiego nie będziesz miał światła w domu?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj przez godzinę zabraknie światła w ponad 50 miejscowościach w Polsce. Jest to symboliczny protest wobec działań rządowych, którzy zawetowali w sprawie unijnego budżetu, ale nie tylko…

Inicjatorem akcji “Tak! Samorządy dla Polski”. Stowarzyszenie postanowiło zorganizować tę symboliczną akcje w odpowiedzi na procedowanie przez Sejm ustawy, która “pozbawia jednostki samorządu terytorialnego części udziałów we wpływach z tytułu PIT i CIT” jak tłumaczą władze miast. Obecnie ustawa w tej sprawie jest procedowana w Senacie i niedługo ponownie wróci do Sejmu. Powodem akcji jest również program odbudowy po pandemii. Światło ma zgasnąć na godzinę w miejscowościach takich jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Warszawa, Łódź czy Katowice.

Światło zgaśnie na słynnym molo w Sopocie oraz fontannie Neptuna w Gdańsku. – Rząd systematycznie odbiera środki finansowe wspólnotom lokalnym. Środki na edukacje, na pomoc społeczną, na zdrowie, na sprzątanie miasta, także na oświetlenie. Tak naprawdę już wiele gmin wiejskich wyłącza światło, dlatego że nie ma środków finansowych. Nie chcemy, że stało się to normą w Polsce – stwierdził w rozmowie dla TOK FM prezydent Sopotu Jacek Karnowski. 

– Gasimy oświetlenie pewnych punktów miasta. Zgaśnie biurowiec Łódzkiego Ośrodka Geodezji, z godzinnym opóźnieniem zapali się świąteczna iluminacja oraz choinka – zapowiedział w rozmowie dla TOK FM rzecznik miasta.

Według szacunków samorządowców na zmianach w podatkach PIT i CIT stracą ponad 1,5 mld złotych rocznie.

Źródło: TOK FM

Zobacz też: Liderowi Bayer Full odbiło u Rachonia! “Lempart to niemiecki agent”. Prowadzący TVP nie wytrzymał


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments