fbpx

“Dlaczego pan kłamie?!” Chciała tylko dopytać o niepełnosprawnych. Posłanka Koalicji Obywatelskiej blokuje drogę premierowi


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziś w Sejmie miał miejsce incydent z udziałem posłanki z ramienia KO – Iwony Hartwich. Posłanka rzuciła się na premiera Mateusza Morawieckiego próbując zablokować mu drogę. Atak zatrzymała interwencja innych posłów.

“Dlaczego pan kłamie?!”

Takie słowa wybrzmiewały z ust posłanki w stronę premiera. Premier Morawiecki wychodził właśnie ze spotkania z przedstawicielami Lewicy – o czym pisaliśmy tu. Wychodzącemu ze spotkania premierowi i szefowi KPRM próbowała zadać pytanie posłanka Koalicji Obywatelskiej – “kiedy szczepieni będą niepełnosprawni?”. Upominała się o prawa niepełnosprawnych Iwona Hartwich.

Morawiecki zignorował posłankę KO. Premiera obronił swoim ciałem minister Dworczyk, przy pomocy licznej grupy ochroniarzy premiera, którzy towarzyszą mu nawet na korytarzach sejmowych. W wywiadzie dla PolsatNews – Hartwich podkreślała, że priorytetem rządu powinno być zaszczepienie osób niepełnosprawnych.

Posłanka od wielu tygodni domaga się informacji, czy rząd przewiduje pomoc dla niepełnosprawnych, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Skarży się, że nikt nie odpowiada na jej listy. Blokada przyniosła skutek, została zaproszona do gabinetu Morawieckiego.

Wysłałam ministrowi Dworczykowi album z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami. Wysłałam też w tej sprawie interpelacje, zapytania. Wszystko to pozostało bez odzewu

Iwona Hartwich dla PolsatNews

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments