Donald Tusk ośmieszył Trumpa. Poszło o podatki…


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

750 dolarów – tyle podatków zapłacił amerykański prezydent Donald Trump w roku swojej inauguracji. Do oświadczeń podatkowych dotarł dziennik “The New York Times”. Teraz ustalenia mediów skomentował Donald Tusk.

“Donald Trump przez długi czas mówił o obniżce podatków. Nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy z tego, że miał na myśli swoje podatki” – skomentował żartobliwie na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Polak, nie po raz pierwszy daje pstryczka w nos amerykańskiemu prezydentowi.

Jak ujawnił “The New York Times” prezydent USA przez wiele lat miał unikać płacenia podatków.

“Prezydent USA zapłacił 750 dolarów podatku dochodowego w roku, w którym wygrał wybory. Rok później wpłacił kolejne 750. Ponadto nie płacił żadnego podatku przez 10 z ostatnich 15 lat – twierdził, że stracił o wiele więcej pieniędzy, niż był w stanie zarobić” – czytamy w gazecie.

W ciągu ostatnich 15 lat polityk miał zarobić blisko 500 mln dolarów, jednak pomniejszał wysokość swoich dochodów. Trump twierdził, że jego działalność przynosi więcej strat niż zysków – dzięki temu mógł korzystać z wielu zwolnień podatkowych.

źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments