fbpx

Duda dziś: Problemów jest wiele, ale radzimy sobie świetnie.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Andrzej Duda ocenił sytuację gospodarczą w Polsce, otwierając środowe spotkanie Rady Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim. Oczywiście nie obyło się bez przemówienia a’la “masło maślane” oraz wychwalania zasług PIS-U w walce z pandemią. “Problemów jest bardzo wiele, bo i skala problemu, jakim jest pandemia koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę jest gigantyczna i jest to olbrzymie wyzwanie” ocenił Duda. Nie omieszkał dodać przy okazji, o sukcesach wprowadzanych przez rząd obostrzeń i utrzymaniu zarówno gospodarki jak i służby zdrowia na stabilnym poziomie. Zdaniem prezydenta, na tle innych krajów radzimy sobie świetnie.

Klucz to szukanie nowych rozwiązań

“Ale cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, dobrych rozwiązań, a dziś największym wyzwaniem jest znalezienie takich, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom, a następnie najszybciej jak to będzie możliwe wrócić z powrotem na drogę jak najbardziej dynamicznego rozwoju” – mówił Andrzej Duda.

Trzecia fala zachorowań zatrzymana dzięki obostrzeniom?

Zdaniem Andrzeja Dudy, obecnie sytuacja od strony zdrowotnej “nie jest zła”, udało się nie ulec trzeciej fali zachorowań, także dzięki wprowadzeniu i utrzymaniu restrykcji. Prezydent podkreślił, że jest to sukces nas wszystkich. Swoją uwagę skierował też do najbardziej zainteresowanych – czyli przedsiębiorców.

Kolejna deklaracja współpracy z przedsiębiorcami.

Albo zastosujemy dobre, mądre, optymalne rozwiązania i przejdziemy przez pandemię, żebyśmy dalej mogli się rozwijać, albo pandemia i kryzys cofną nas rozwojowo” – stwierdził Duda.

– To jest wielka odpowiedzialność i cieszę się, że państwo, przedstawiając tutaj swoje propozycje, tą odpowiedzialność wspólnie z przedstawicielami władzy wykonawczej, w szczególności rządu – podjąć – dodał prezydent

Andrzej Duda zaznaczył, że stara się słuchać głosów, które różnymi sposobami docierają do Pałacu Prezydenckiego. Zwrócił uwagę na to, iż samo środowe spotkanie jest efektem pisma od szefa BCC Marka Goliszewskiego z prośbą o umożliwienie Radzie Przedsiębiorczości przedstawienia swoich uwag co do środków zaradczych w związku z pandemią koronawirusa.

Obserwując rozwój kryzysu, a także dotychczasową współpracę rządu z przedsiębiorcami można dojść do wniosku, że z największym prawdopodobieństwem są to kolejne słowa rzucone na wiatr. Może być to też niestety kolejna złudna nadzieja dla tych, którzy wciąż zwlekają z dołączeniem do akcji #otwieramy, wierząc, że PIS wyciągnie do nich pomocną dłoń…


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments