fbpx

Duda: “Jestem w ostatnim czasie bezpardonowo atakowany” nawiązał do publikacji o ułaskawieniu pedofila. Coraz więcej tematów zastępczych.


1 comment, 4.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Rzeczpospolita nagłośniła akt ułaskawienia, który sama Kancelaria Prezydenta opublikowała. Fakt opisał dokładniej całą sprawę, a Andrzej Duda odbiera to jako atak.

W sprawie pierwszej strony dziennika Fakt interweniują już wszyscy działacze PiS. Przerodziło się to w nagonkę na całe Niemcy. II wojna światowa skończyła się prawie sto lat temu a dalej jest przypominana. Niektórzy eksperci mówią że taka taktyka mówienia o obcych, może bardziej zmobilizować twardy pisowski elektorat.

Widzicie państwo, że jestem w ostatnim czasie bezpardonowo atakowany. Dochodzą do mnie też informacje, że będą ataki na moją rodzinę. Proszę państwa o wsparcie, dlatego że te wybory trzeba wygrać. Wbrew tej czarnej kampanii, wbrew tym brudom, które próbuje się wmawiać polskiemu społeczeństwu i uruchamiać – komentował w sobotę w Wałbrzychu Andrzej Duda.

Ja pełnię funkcję prezydenta odpowiedzialnie. Pełnię te funkcję dla polskiej rodziny, dla rozwoju polskiego państwa, by strzec naszej wartości i naszej godności, by Polska stawała się bezpieczna i sprawiedliwa, by były przestrzegane podstawowe prawa, by były przestrzegane także podstawowe prawa demokracji. A do tych praw należą rządy większości – dodał prezydent na spotkaniu z wyborcami.

Proszę państwa o wsparcie w tym, aby te podstawowe wartości strzec, bo ja to gwarantuję. Że będę strzec dotychczas uruchomionych programów, że będę strzec wartości, będę strzec godności – przekonywał Andrzej Duda.

Duda chce zmienić konstytucję, choć nie ma takiej możliwości

Andrzej Duda chce zapisu w Konstytucji zabraniającego adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Zapisy w Konstytucji aktualnie obowiązującej przecież nie zezwalają na takie adopcje. Kandydat PiS doskonale sobie zdaje z tego sprawę, ale kampania rządzi się innymi prawami.

Dziecko w Polsce – mówił Duda w Szczawnie-Zdroju – podlega specjalnej ochronie, o czym przesądzają już obwiązujące przepisy konstytucji, ale – w tym aspekcie – wymagają one dopracowania. Szczególnej ochronie państwa – podkreślił – podlegają dzieci kiedy rodzice są pozbawiani władzy rodzicielskiej, “dzieci, które mogą podlegać przysposobieniu, mogą podlegać adopcji”.

Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział prezydent w Szczawnie-Zdroju.

Trzaskowski: “Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe”

Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wydaje mi się, że takie jest stanowisko większości partii politycznych… w tej akurat kwestii zgadzam się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem – powiedział w sobotę w Kaliszu kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Dodał że Prezydent Duda znowu szuka tematów zastępczych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 4.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dam
dam
11 miesięcy temu

Proszę siedź cicho i nić nie mów….