Duda obiecuje miliardy, a Sasin mówi że prąd zdrożeje bo nie ma pieniędzy na rekompensaty.


11.1k
Subksrybuj nas na Google News

Beata szydło potem Mateusz Morawiecki zapewniali niejednokrotnie że podwyżek prądu nie będzie. Czy rządzący dotrzymają słowa ?

Rozważane jest wycofanie się z rekompensat lub ich obniżenie. Decyzja ma zapaść w okolicach czerwca, lipca. W tym roku prąd dla gospodarstw domowych jest droższy średnio o 12 procent. Rząd obiecywał, że na początku przyszłego roku odda nam za to pieniądze.

Teraz Jacek Sasin zastanawia się, czy je wypłacić.

Musimy wyważyć dwie rzeczy. Z jednej strony te ogromne potrzeby budżetu państwa na wsparcie kredytobiorców i zapobieżenie kryzysowi. Z drugiej strony mamy sytuację gospodarstw domowych – przekonuje minister.

Nie wiadomo w końcu jak wygląda sytuacja budżetu Polski, prezes NBP mówi że górki jest w brud, prezydent obiecuje miliardy, a wicepremier mówi – W międzyczasie pojawiła się epidemia, która weryfikuje wiele naszych zamierzeń. Dobrze że ktoś zauważa że jesteśmy w trakcie światowej epidemii, ale czy to znaczy że prezydent obiecuje pieniądze których nie ma?

Polska zamiast wspierać rozwój energii odnawialnej inwestuje w stare technologie

Bloomberg: na podstawie danych z około 7 tysięcy projektów, że w skali globalnej średni koszt wytwarzania energii z lądowych farm wiatrowych w ujęciu LCOE spadł przeciętnie o 9 proc. w porównaniu do drugiej połowy 2019 r. – do średniego poziomu 44 USD/MWh.:

Z analizy wykonanej przez Bloomberg New Energy Finance wynika, że elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne są już najtańszymi źródłami energii w 2/3 części świata, w której wypracowuje się 71 proc. globalnego produktu brutto i wytwarza 85 proc. energii.

Lądowe farmy wiatrowe mają być obecnie najtańszymi źródłami energii w Kanadzie, USA, Brazylii, Argentynie, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, Niemczech, a także w Polsce.

Premierze jak żyć. Drożeje wszystko, nawet ryż. Tak mieliśmy doganiać Niemców? Analiza Janusza Piechocińskiego.

Odnotowany ostatnio spadek kosztów wytwarzania energii z lądowych farm wiatrowych to głównie zasługa zwiększenia średniej mocy instalowanych turbin, która obecnie ma wynosić 4,1 MW. Średni koszt inwestycji w farmy wiatrowe na lądzie ma natomiast sięgać około 0,7 mln USD/MW.

Chleb w cenie benzyny – drożeje wszystko pomimo spadku cen paliw

Ceny żywności rosną trzy razy szybciej niż w ostatnich latach. Papryka po 20 zł? Szalone ceny owoców i warzyw to m.in. wina koronawirusa. Skutki suszy w pełni dopiero odczujemy.

Andrzej Duda mówił: może chleb drożeje, ale olej tanieje! – ale pomylił alej spożywczy z olejem napędowym na stacji benzynowej.

Nie słychać o żadnych działaniach interwencyjnych rządu. Wręcz przeciwnie Grozi nam susza, chleb zdrożał, a oni wywożą z kraju zapasy pszenicy.

Giertych apeluje aby rząd “przyznał się, że brak jest środków w budżecie na dalsze zamrożenie gospodarki i aby stopniowo pozwolił ludziom wracać do pracy.”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

11.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments