Dyrekcja szkoły podstawowej nr. 321 w Warszawie ma za nic zdanie rodziców i władz.


33 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Szkoła dla Dzieci , A nie dzieci dla Szkoły. Co byś Zrobiła/Zrobił?

Zbliża się wielkimi krokami Nowy Rok Szkolny 2020/2021 , który będzie bardzo specyficzny dla uczniów i nauczycieli.
Ale nie wszyscy są mentalnie gotowi do rozpoczęcia roku szkolnego. Na przykładzie ze Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie , gdzie dyrekcja wobec zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego SARS-COV 2 , zamiast chronić uczniów stwarza większe zagrożenie likwidując klasy i łącząc je .


Tłumacząc oszczędnościami i specyfiką nauczania w Szkole.
Należy nadmienić że likwidowana klasa to klasa tak zwana Integracyjna , czyli o specyficznym sposobie nauczania.
Jak wynika z pism kierowanych do szkoły , urzędu dzielnicy ,do Prezydenta Miasta , do kuratorium , sprawa jest przez dyrekcję szkoły niezauważana i dyrekcja upiera się przy swoim podziale i likwidacji klasy.
W załączeniu Pismo skierowane do Dyrekcji Szkoły przez rodziców z rady rodziców , oraz do urzędów.

Sz. P. Idzikowska Iwona
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7
ul. Szadkowskiego 3
01-493 Warszawa-Bemowo
PODANIE
Szanowna Pani Dyrektor.
Zwracamy się z ogromną prośbą o nie dokonywanie podziału klasy 3B po
zakończeniu roku szkolnego 2019/2020, tj. przy przechodzeniu uczniów z 3 do 4 klasy.
Rozpoczęcie nauki w 4 klasie i związana z tym zmiana organizacji nauki jest dla dzieci dużym wyzwaniem. Uczniowie będą także musieli nauczyć się współpracy z kilkoma nowymi dla nich nauczycielami. W tej trudnej sytuacji pandemii dzieci zostały zabrane ,, siłą ze świata który znały” ( ze szkoły od kolegów , koleżanek, wychowawczyni, a tak że od bliskiej rodziny babć, dziadków), to zdecydowanie za dużo jak na dzieci w tym wieku. Nie wyobrażamy sobie, aby dzieci z początkiem roku szkolnego mierzyły się z takim wyzwaniem to znaczy wszystko nowe. Sytuacja pandemii w której się znajdujemy z pewnością odciśnie głęboki ślad na psychice dzieci, to w końcu tylko dzieci wszystko im się zawaliło: nie chodzą do szkoły,
komunia odwołana i po rozdzieleniu dzieci będzie w innym składzie, nie spotykają się ze znajomymi i rodziną jednym słowem wszystko się zmieniło i jeszcze się zmieni – dzieci rodzice i wszyscy ludzie żyją w niepewności co będzie jutro. Całkowita zmiana będzie dla dzieci wiązała się z dużym stresem. Uważamy, że w tym przełomowym okresie ważne jest, by uczniowie mieli poczucie bezpieczeństwa. Znaczna część uczniów klasy zna się już od przedszkola nr 390 przy ulicy Secemińskiej. M.in. dzięki
wspaniałej roli Wychowawczyń już w przedszkolu wśród dzieci wytworzyły się więzi emocjonalne, jak również w naszych dzieciach jest dużo empatii i tolerancji względem innych. Na prośbę rodziców dzieci z grupy przedszkolnej, dla których szkoła nr 321 była szkołą obwodową, trafiły do jednej klasy – 3B. Ten fakt nie wpłynął negatywnie na funkcjonowanie klasy. Niewątpliwie także, dzięki wspaniałej pracy pedagogicznej opiekunki dzieci, w klasie nie miały miejsca żadne negatywne konsekwencje powyższego np. nie wytworzyła się „ grupa dominująca” wśród uczniów. Wręcz przeciwnie, stabilność emocjonalna dzieci i ich otwartość sprawiły, że w klasie bardzo dobrze zostały przyjęte i w pełni odnalazły się dzieci, które w innych kasach miały trudności adaptacyjne. Do grupy doszło 4 dzieci które odnalazły się w
grupie bez problemu i poczyniły postępy – cała praca może zostać zmarnowana. Co jeśli dzieci które doszły spotkają w nowych klasach dzieci które im dokuczały?. Nasza klasa liczy 24 uczniów, a więc jest liczna. Jesteśmy za tym, aby jeśli jest taka potrzeba „dołożyć” do naszej klasy kilkoro uczniów.

Pixabay


Po zasięgnięciu opinii ustaliliśmy, że jeśli są wytyczne aby zmniejszyć liczebność klas w większości szkół rozdziela się najmniej liczną klasę, lub klasę która sprawia największe problemy wychowawcze.
W ubiegłym roku dzieci zdobyła nagrodę – wyjście na wycieczkę jako najgrzeczniejsza klasa. Wszyscy nauczyciele chwalą klasę i dobrze pracuje im się z dziećmi. Uważamy, że zwłaszcza w obecnych czasach charakteryzujących się brakiem stabilności i powierzchownością relacji rówieśniczych, podział klasy 3B na kilka innych będzie wielką szkodą dla naszych dzieci. Wartości, jakie zostały naszym dzieciom wpojone i wkład pracy pedagogicznej nauczycieli może zostać utracony.
Gdy dzieci dowiedziały się o podziale klasy swoje uczucia wyraziły następująco : ,, ale nas nie da się podzielić?”, ,, ja z tobą z nią a co z kolegą ,a co z nim, z nią?”, ,,będziemy się spotykać na korytarzu jako klasa 4B”, „boimy się nowej klasy, Wychowawcy, Nauczycieli, zmiany wszystkiego”, „ nie wiemy czy chcemy wracać w takim razie w ogóle”. Dzieci mają również swoje prawa. Nie bez znaczenia jest obecna
sytuacja epidemiologiczna. Nikt z nas nie wie, jak będzie szkoła funkcjonowała w przyszłym roku. Czy w razie powrotu wirusa nie będzie konieczności dłużej trwającej pracy zdalnej?
W związku z powyższym bardzo prosimy o uwzględnienia naszego podania
pozytywnie, tym samym umożliwienie dzieciom mierzenia się z wyzwaniami klasy 4 w znanym im, przyjaznym i tolerancyjnym środowisku. W razie negatywnej decyzji poczynimy inne stosowne kroki, gdyż z całego serca zależy nam na naszych dzieciach i ich dobrze.
W imieniu Rodziców i Dzieci – członkini Rady Rodziców.

Jak możemy przeczytać w korespondencji do redakcji , skierowaną przez mamę jednego z uczniów , sprawa jest dość poważna.

W starych klasach było po 17 – 23 uczniów , po podziale wszystko się zmieni dla uczniów , część z nich podlega nauczaniu w klasach integracyjnych , ale dyrekcja takie klasy likwiduje.

Co ważne po podziale, a podział już nastąpił zdarzyły się przypadki, że dzieci natrafiły np. na osobę która im dokuczała i wcześniej była przeniesiona. A dyrekcja twierdzi , że  nowe listy robiła w porozumieniu z pedagogiem szkolnym itd…I ciężko nad nimi pracowała … Dodam, że w klasie 3 E połowa uczniów poszło do szkoły jako 6 latki tak przecież chwalili, aby puszczać dzieci wcześniej i co? Teraz robią co chcą… Podczas pandemii dzieci się nie widziały od pół roku, są niepewne czasy problemy w domach również ekonomiczne.  Nie wiadomo co będzie

Dzieci są zżyte tęsknią , nowe przedmioty, zmiana klas podczas zajęć, a wcześniej dzieci miały stałą klasę… . Wszystko nowe dzieci nie były do tego odpowiednio przygotowane nie było spotkań z psychologiem pedagogiem gdyż była pandemia . Nam chodzi o DOBRO DZIECI. Dlaczego nikt nas nie chce wysłuchać? Dlaczego
nikt nie chce pomóc?


Muszę zaznaczyć że w klasie integracyjnej oprócz wychowawcy jest zawsze nauczyciel wspomagający . A teraz jak Dyrekcja,podzieliła dzieci z klasy integracyjnej na pół i dołączyła do dwóch klas znaczy to tyle że w dwóch klasach oprócz wychowawców muszą być nauczyciele wspomagający…. Co oznacza że to jest skórka za wyprawkę gdyż 1 etat będzie dodatkowo ( jeden nauczyciel wspomagający) jeśli chodzi o oszczędności to bez sensu czy ktoś się uparł i tyle ? Czy Dyrektor ma w planach do dwóch nowych klas w których będą dzieci z integracyjnej klasy w ogóle nie zapewniać nauczycieli wspomagających? Co by znaczyło że dzieci z klasy integracyjnej nie będą miały należytej opieki . Po coś jest klasa integracyjna jak można w ogóle chcieć ją zlikwidować z powodu ?

Warszawa 20.07.2020 r.

Na Stronie Dzielnicy Bemowo , gdzie mieści się szkoła możemy przeczytać:

1- A w chwili obecnej był plan wg którego dzieci pierwszych klas miały zaczynać naukę o 12.30 do około 17tej!. Pani p.o. powiedziała, że jak się rodzicom nie podoba, to mają sobie plan sami ułożyć! Większej arogancji nie jestem sobie w stanie wyobrazić! Rodzice układali plan siedząc na zebraniu w pobliskiej restauracji! Teraz Pani p.o. zmieniła plan i powiedziała, że udało jej się dzieci z drugiej zmiany przenieść z 12.30 na około 11tą. Jej się udało!!! Dobre sobie!! 2- Zauważyłam, że pani p.o. lubi sobie przypisywać zasługi innych. Za swoje beznadziejne zaś decyzje dotyczące m.in. remontów w klasach obarcza poprzedniego dyrektora. Remonty są potrzebne, oczywiście, ale gdyby zerówki zostały w salach, które były dla nich przygotowane, nie było by problemu. Ale nie, pani p.o. chciała się chyba wykazać w gminie. Genialnym wprost pomysłem było kładzenie zwykłej wykładziny w całej sali- dzieci tam jedzą, piją, malują, lepią z plasteliny- za kilka tygodni sale będą śmierdzieć, bo nie możliwe jest, żeby czymś nie została ona ubrudzona. Na czym zaś polega reszta tego “remontu”? Na maźnięciu farbą olejną drewnianych cokolików w klasach. Bez sensu kompletnie. 3-marcysia51 forum szkoły podstawowej nr 321 ul. Szadkowskiego na Bemowie
Mój syn chodzi tam już dwa lata i chyba nic dobrego na temat tej szkoły nie mogę powiedzieć.Dyrekcja to jakiś dziwoląg kierujący całą rzeszą sieciówek,które uważają się za ważniejsze od samych uczniów.

                                                             Sz.P. Urszula Kierzkowska

                                                         Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

                                                    ul. Powstańców Śląskich 70, 01-381 Warszawa

                                                   Podanie  

W imieniu  Rodziców i Dzieci z Klas Trzecich ze Szkoły Podstawowej 321 przy ul. ppłk. Wacława Szadkowskiego 3, 01-493 w Warszawie wnosimy o spotkanie z Panią Burmistrz w sprawie podziału klas trzecich w roku szkolnym 2020/2021.

Mając na uwadze najwyższe dobro naszych Dzieci nie godzimy się na podział klas.

Niestety nasze prośby i  szerokie działania w tej sprawie zostały odrzucone przez Dyrekcje szkoły. Ze strony Dyrekcji szkoły brakuje dialogu i zrozumienia. Jesteśmy stawiani przed faktem dokonanym. Z przeprowadzonej przez Dyrekcję ankiety na ten temat wynika,że większość Rodziców nie godzi się na podział klas. Pytanie po co była ta ankieta skoro nic nie zmieniła. Mamy większość  i posiadamy  bardzo dużo argumentów, oraz opinie psychologów, które jednoznacznie wskazują iż podział klas nie jest dobrym rozwiązaniem, a wręcz krzywdzącym dla nasze Dzieci.

Dyrekcja argumentuje swoje działania wytycznymi oraz brakiem funduszy. Oczywiście rozumiemy, że są wytyczne i fundusze, ale w tym wszystkim najważniejsze jest przecież  dobro naszych Dzieci.

Prosimy nas wysłuchać, my Rodzice wiemy co jest najlepsze dla naszych Dzieci.

W związku z pandemią sytuacja jest niepewna i napięta na każdej płaszczyźnie życiowej. Nie wiemy co będzie i co nas czeka. Dzieci nie będą się widzieć przez pięć miesięcy, tęsknią za przyjaciółmi i szkołą, a od nowego roku szkolnego mają powrócić do zupełnie nowych klas i nowej rzeczywistości. Co z ich poczuciem bezpieczeństwa? Przecież nie jest powiedziane że Dzieci w ogóle wrócą we wrześniu do szkoły, może przecież zaistnieć potrzeba kontynuacji zdalnego nauczania z powodu Covid- 19. To nie jedyny problem w czwartej klasie dosłownie wszystko się zmienia dochodzą nowe przedmioty , nauczyciele, zmiana wychowawcy , lekcje w różnych salach –  w naszym przekonaniu Uczniowie nie są przygotowane na tak drastyczne zmiany. Dzieci są zżyte i przerażone nie chcą słyszeć o żadnym podziale klas.

Jednocześnie nie rozumiemy dlaczego i po co rozdzielać zgrane zespoły klasowe. Przecież np. w piłce nożnej czy w ogóle w życiu codziennym nikt nie zmienia składu dobrej drużyny.

Zwłaszcza że mamy poczucie, że można podejść do tej sprawy inaczej  wystarczy dojść do porozumienia, wysłuchać nas i poszukać innych lepszych rozwiązań- po prostu  wystarczy chcieć. Mamy wspólne stanowisko pięć klas z sześciu nie godzi się na podział. Jedna klasa integracyjna, która nie ma jednoznacznego zdania liczy dziewięcioro uczniów.

Z naszych ustaleń wynika, że jeśli już jest potrzeba redukcji liczebności klas rozdziela się klasę najmniej liczną lub klasę sprawiającą poważne problemy wychowawcze. Jednocześnie jesteśmy oburzeni likwidacją klasy integracyjnej, która nie powstała  przecież bez powodu i jest potrzebna. Co z Dziećmi z klasy integracyjnej które wymagają więcej uwagi, troski i nauczyciela wspomagającego? Jak się mają do tego fundusze, których podobno brakuje? Dziewięcioro Dzieci z klasy integracyjnej ma być teraz w kilku różnych klasach? Czy Dyrekcja zatrudni w związku z tym kilku nowych nauczycieli wspomagających? – Takie rozwiązanie jest według nas bezsensu, przecież  podobno brakuje funduszy.

Klasa integracyjna powinna zostać utrzymana dla dobra Dzieci.

We wspomnianej wcześniej ankiecie były osoby chętne, aby dołączyć do klasy integracyjnej- docelowo z korzyścią dla dzieci klasa była by bardziej liczna.

Jeśli jednak  fundusze się nie znajdą i nie będzie innych rozwiązań, aby nie dzielić klas i nie będzie możliwe utrzymanie klasy integracyjnej. Proponujemy podzielić klasę integracyjną (która liczy dziewięć osób) i dołączyć Dzieci do pozostałych pięciu klas-  Nasze Dzieci są otwarte , a my Rodzice przygotujemy Pociechy, aby przyjęły nowych Uczniów z empatią i jak najserdeczniej. Wyżej wymienione rozwiązanie pokrzywdzi mniejszą ilość Dzieci.

Z uwagi na brak działań i poczucie, że odbijamy się od ściany złożyliśmy również pisma z prośbą o pomoc w tej sprawie do: Prezydenta Warszawy , Kuratorium, Rzecznika Praw Dziecka i Biura Edukacji. Staramy się również nagłośnić naszą sprawę w mediach.

Liczymy na Pani pomoc i zrozumienie.

Bardzo prosimy o pomoc i interwencję w naszej sprawie i w miarę możliwości jak najszybszą organizację spotkania.

W imieniu Rodziców i Dzieci – Członkini Rady Rodziców

Miasto Stołeczne Warszawa wydział Edukacji , oraz Ratusz na Bemowie nic sobie nie robią z informacjami które wpływają od rodziców dzieci tam się uczących. Redakcja zapewnia że będzie monitorować sytuację w tej szkole.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

33 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
9
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rodzic
rodzic
3 miesięcy temu

Ależ mi afera….Przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia, studia….ciągle ta sama grupa??? kiedyś podział musi nastąpić i może najwyższa pora przygotować dzieci do zmian a nie wpędzać je w stres i rozpętywać aferę na całą Polskę. Kuratorium nie chce się tym zajmować i sprawę oddaliło co świadczy o jej ważności;/ A dla rodziców rada-są inne szkoły-nie tylko 321 więc zamiast tracić czas na szkalowanie i obrażanie nauczycieli można dziecko przenieść do innej LEPSZEJ szkoły

Rodzic warszawa
Rodzic warszawa
Odpowiedź do  rodzic
3 miesięcy temu

Widzę że nie przeczytała Pani dokładnie artykułu przecież jest wyraźnie napisane że dzieci nie były na takie zmiany przygotowane (są to trzecioklasiści wychowanie wczesnoszkolne) Nie było spotkań z psychologiem i pedagogiem czy integracji.. Rodzice chcą zaoszczędzić dzieciom stresu natomiast robienie podziału klas w taki sposób i w czasie pandemii w tak niepewnych czasach przysparza dzieciom olbrzymi stres! Dlaczego opowiada Pani takie herezje ? Przecież oczywiste jest że dzieci będą w innej grupie rówieśników w szkole średniej czy na studiach, wtedy będą przecież w pierwszym przypadku młodzieżą, a w drugim młodym ludźmi….To chyba oczywiste? Czy dla Pani nie? Co do kuratorium… Czytaj więcej »

rodzic
rodzic
Odpowiedź do  Rodzic warszawa
3 miesięcy temu

Retoryka dziwna oj dziwna…
Nie widzę nic obrzydliwego w tym co napisałam-to tylko moje zdanie które Pani nazywa manipulacją, herezją i kłamstwem a cytując Panią: „Przypominam ,że żyjemy w wolnym demokratycznym kraju!”
I NA SZCZĘŚCIE nie jestem pracownikiem tej szkoły a kolejna moja rada brzmi; proszę ważyć słowa…

Rodzic warszawa
Rodzic warszawa
Odpowiedź do  rodzic
3 miesięcy temu

Nie życzę sobie aby Pani dawała mi jakieś rady … To co Pani napisała to bzdury porównywać 10 letnie dzieci do licealistów czy studentów to istny bezsens ! Ma Pani oczywiście prawo wyrażać swoje opinie gdyż żyjemy w wolnym kraju…. Ale proponuję najpierw nauczyć się czytać tekst że zrozumieniem gdyz nie jest Pani obiektywna i jestem niemal pewna, że pracuje Pani w administracji szkoly. W Pani wypowiedzi są kłamstwa. Nikt nie obraża nauczycieli w tym artykule! Nie może Pani również sugerować rodzicom że mają zmienić swoim dzieciom szkołę nie ma Pani prawa ! A Pani rada dotyczącą ważenia słów- brzmi… Czytaj więcej »

R2020
R2020
Odpowiedź do  rodzic
3 miesięcy temu

Takie kłamstwa pewnie pisze to ktoś z administracji szkoly… nie ładnie takie kłamstwa wypisywać oj nie ładnie …..

rodzic
rodzic
Odpowiedź do  R2020
3 miesięcy temu

NA SZCZĘŚCIE nie jestem;)

R2020
R2020
Odpowiedź do  rodzic
3 miesięcy temu

I kto w to uwierzy błuhaha …

Rodzic123
Rodzic123
3 miesięcy temu

Brawo sama prawda tak nie może być!!! Nie poddawajcie się!

Klara
Klara
3 miesięcy temu

Rodzic

Tata Klary
Tata Klary
Odpowiedź do  Klara
3 miesięcy temu

Ale o co chodzi? Komus się juz chyba pokręcilo czy pisze Klara czy mama czy rodzic. Komentarz o treści ‘mama’ nic nie wnosi tylko pokazuje że ktoś chce nabijać komentarze. A ktoś inny odpisuje brawo sama prawda…

Klara
Klara
3 miesięcy temu

Mama

Klara
Klara
Odpowiedź do  Klara
3 miesięcy temu

Mama

Mam
Mam
Odpowiedź do  Klara
3 miesięcy temu

Bardzo dobrze tak nie moze byc powodzenia

Mama42
Mama42
3 miesięcy temu

Brawo nie można pozwolić aby robili co chcą z dziećmi i w szkołach!

Rodzic1
Rodzic1
3 miesięcy temu

Jako wieloletni pedagog, współpracujący z wieloma szkołami jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką ignorancją i lekceważeniem dzieci i rodziców ze strony Dyrekcji. Szczególnie w tak trudnym czasie jaki obecnie mamy w kraju.

Załamana
Załamana
3 miesięcy temu

Zostały 3dni może warto poprostu pogadać z dzieckiem i przygotować go na nową sytuację a nie wmawiać ze wszystko jeszcze zmienimy. Moi. Zdaniem w obecnej sytuacji wbijanie dziecku do głowy że wszyscy go krzywdzą a rodzice jak herosi walczą o jego dobro jest trochę już za późno. Gdyby ten artykuł był w czerwcu można by jeszcze coś ugrać

R 122
R 122
Odpowiedź do  Załamana
3 miesięcy temu

Nie wbijamy nic dzieciom do glowy
Dzieci nie miesza się w takie sprawy znamy ich zdanie A swoje robimy ….
Walczymy do końca mamy nadzieję że się uda !

Załamana
Załamana
Odpowiedź do  R 122
3 miesięcy temu

Mam wrażenie że cały czas pisze jedna i ta sama osoba….Szkoda, że na tym wszystkim cierpią dzieci bo tak jak pisał ktoś wcześniej zawsze można przenieść dziecko do innej szkoły gdzie prawa dziecka się liczą… N tym etapie jeżeli dzieci mają przyjaźnie i są ze sobą zrzyte to nawet rozdzielenie klas nie wpłynie negatywnie. Może to był błąd kontynuowanie wspólnej bytności dzieci z przedszkola w. Szkole podstawowej. Nie miały okazji poznać nowych kolegów. Moje dzieci jakoś z tym problemow nie mają

Rodzic3
Rodzic3
Odpowiedź do  Załamana
3 miesięcy temu

Szanowna Pani Załamana! Niestety Panią zmartwię ale komentarzy nie piesze jedna osoba… Cała ta sytuacja jest spowodowana brakiem dialogu Dyrekcji z rodzicami i dziećmi. Oczywiście byłoby super gdyby artykuł pojawił się w czerwcu, ale niestety do końca czerwca Pani Dyrektor zwodziła rodziców, zasłaniając się pandemią. Z przykrością stwierdzam, że w tym przypadku mamy do czynienia z układzikami… A dobro dzieci jest tu niestety na ostatnim miejscu.

Mamabm
Mamabm
Odpowiedź do  Rodzic3
3 miesięcy temu

Brawo w samo sedno

Mamabm
Mamabm
Odpowiedź do  Załamana
3 miesięcy temu

Mówi Pani o swoich doświadczeniach kazdy ma inne znamy swoje dzieci najlepiej jak kazdy rodzic i wiemy co jest dla nich dobre …

Kaska
Kaska
Odpowiedź do  Załamana
3 miesięcy temu

Pani zalamana niech zajmie sie Pani swoimi sprawami a nie krytykuje dobrych rodzicow ktorzy mysla o dobrze dla swoich dzieci !

Załamana
Załamana
Odpowiedź do  Kaska
3 miesięcy temu

Dobrze dziękuję za dobrą radę. Zajmę się swoimi sprawami i dziećmi. Ps. To jest moje zdanie i nikogo nie przekonuje. Jest wiele dzieci, które po przedszkolu poszło do szkoły nie mając znajomych. 6
latki w sumie są bardziej odporne niz10 latki.

Rodzic 2
Rodzic 2
3 miesięcy temu

Nie jest to pierwszy raz, kiedy szkoła postępuje w ten sposób. Moje dziecko uczyło się w tej szkole. Była to klasa złożona z dzieci, które poszły do szkoły jako pierwsze 6-latki (rocznik 2003). Przedstawiciele Urzędu Dzielnicy oraz dyrektor szkoły przekonywali nas, że jeśli zbierze się przynajmniej osób, to utworzą klasę złożoną z samych dzieci z tego rocznika, że może to być mniej liczna klasa. Trzy lata później zapomniano o wszystkich obietnicach, o tym, że jest to jedyna klasa w tym roczniku, złożona w całości z dzieci młodszych niż pozostałe klasy, klasa bardzo grzeczna i w większości osiągająca bardzo dobre wyniki… Czytaj więcej »

Mamabm
Mamabm
Odpowiedź do  Rodzic 2
3 miesięcy temu

Taka prawda niestety ..😭😭😭

Ania
Ania
3 miesięcy temu

Jak to jest, że 3 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego w każdej szkole jest bałagan , nie wiedzą co robić w związku z covid, a w tej szkole małym dzieciom funduje się dodatkowy tak olbrzymi stres. To są ludzie z powołania, działający na rzecz dzieci???

Rodzic19
Rodzic19
Odpowiedź do  Ania
3 miesięcy temu

Nie nikt tu nie myśli o dzieciach ! A tak pozatym mieli ponad 2 miesiące wakacji aby przygotować się na covid ! I co ? A w Gminie jak mogą pozwalać na to co się dzieje jak traktują rodziców i dzieci !!! Mało tego w normalnym kraju każdy dyrektor czy władze porozmawialy by z ludźmi i chcieli by pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie A nie mydlic oczy i udawać że coś jest robione A nie jest to tylko podkładki i mają dzieci i rodziców w czterech literach! A za co za nasze podatki !!! Tak to my utrzymujemy ich samowolkę!!!! Dobro… Czytaj więcej »

Załamana
Załamana
Odpowiedź do  Rodzic19
3 miesięcy temu

Sorry ale z tego co wiem to gminy w warszawie nie masa dzielnice

Kar
Kar
3 miesięcy temu

To okropne co się dzieje brak słów
Oby Wam się udało
Dajecie przykład że warto walczyć o dzieci !
Powodzenia

Magda
Magda
3 miesięcy temu

Problem tkwi w rodzicach, dzieci świetnie sobie radzą w nowych warunkach gorzej z rodzicami… Przykre, że “dorośli” przenoszą swoje emocje na dzieci, tym samym utrudniając im adaptację w nowej sytuacji… W czym problem? Dzieci poszerzą grono znajomych, nabędą umiejętność adaptacji w nowym środowisku itd itd Biedne dzieci pieniaczy….

Tata Klary
Tata Klary
Odpowiedź do  Magda
2 miesięcy temu

Mądrego to warto posłuchać.

Aneta Gawołek
Aneta Gawołek
Odpowiedź do  Magda
2 miesięcy temu

Moja córka zadowolona z nowego składu klasy. Wszystko w porządku.
A pieniacze , wszyscy wiemy🙄