fbpx

Dziennikarz TVP do posłanki: Zdrajczyni, sama się wyskrob. “Tak jawnego chamstwa wśród osób publicznych Polska nie widziała”


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziennikarz TVP Info, Bartłomiej Graczak przekroczył wszystkie granice dobrego smaku. Napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów. Sylwii Spurek natomiast zarzucił zdradę. Na pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza. Następnie usunął oba wpisy. Telewizja Polska nie odniosła się do wpisów swojego dziennikarza. “Tak jawnego chamstwa wśród osób publicznych Polska nie widziała” – grzmi opozycja.

Krzysztof Bosak napisał 9 września na swoim Twitterze: „Stwierdzenie, że życie zwierząt w klatce jest nieustanną męką jest dogmatem wiary lewicowej i zarazem antynaukowym kłamstwem”. Chodziło o komentarz do przygotowywanego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu ustawy, wprowadzającej m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, a także ograniczenia w uboju rytualnym. Projekt tej ustawy promował na Tik-Toku prezes partii, Jarosław Kaczyński.  W odpowiedzi na wpis Bosaka rzeczniczka Lewicy, Anna Maria Żukowska zatweetowała: „To się sam zamknij w klatce”.

„Parafrazując pani słowa: Sama się wyskrob” – skomentował z kolei (podając dalej tweeta Żukowskiej) dziennikarz i prezenter TVP Info, Bartłomiej Graczak. Kilka dni wcześniej natomiast podał dalej z komentarzem: „Zdrajczyni” wpis europarlamentarzystki Sylwii Spurek, która wyraziła nadzieję, że w czasie niemieckiej prezydencji na Polskę zostaną nałożone sankcje w ramach art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej za naruszenie praworządności i praw człowieka.

“Nie ma żadnej sprawy”

Graczak został zapytany o to, czy jego zdaniem oba wpisy są w zgodzie z zasadami etycznymi, którymi mają się kierować dziennikarze TVP. W odpowiedzi prezenter przysłał maila z linkiem do słownikowej definicji słowa „parafraza”, dodając do niej pytanie: „A może nauczy się Pan czytać ze zrozumieniem?” Z kolei na pytanie, czy jest to cały jego komentarz do tej sprawy – Graczak odpisał: „Jakiej sprawy?”

Na identycznie zadane pytania o tweety dziennikarza publicznej telewizji w świetle zasad etycznych TVP, centrum informacji TVP nie odpowiedziało. Za to wkrótce Bartłomiej Graczak skasował oba wpisy, tłumacząc, że zrobił to „żeby trolle nie miały używania”.

Doświadczenie nie idzie w parze z kulturą.

Bartłomiej Graczak jest dziennikarzem i prezenterem TVP Info. Przeszedł do tej redakcji z Telewizji Republika w styczniu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Eska, Informacyjnej Agencji Radiowej i Akademickim Radiu Kampus. Od kwietnia 2019 r. jest prezenterem serwisów informacyjnych, teraz prowadzi publicystyczne audycje: „Minęła 20” i „Minęła 8”.

Czytaj także: Premier skłamał, mówiąc o zerowym wzroście bezrobocia?! Dane GUS wskazują, że to koniec rynku pracownika.


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: wirtualnemedia.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
spacmen
spacmen
1 rok temu

A czego się można było spodziewać po pisowskim czopku? Pewnie za ten chamski wpis będzie awansik i z dupy kierownika przejdzie w dupę kurskiego.