fbpx

Dziś 76 lat kończy Daniel Olbrychski. Wszystkiego najlepszego!


5

Dzisiaj swoje 76 urodziny obchodzi wybitny polski aktor- Daniel Olbrychski. Z tej okazji cała redakcja Gazety Plus chciałaby dołączyć się do licznych życzeń urodzinowych. Życzymy przede wszystkim zdrowia, ale i szczęścia zarówno na stopie zawodowej, jak i prywatnej. Dla aktora dużym wyróżnieniem jest jak w serialu czy filmie gra samego siebie. Olbrychski dostąpił tego zaszczytu aż dwa razy w filmach ,,Struktura Kryształu” i ,,Zdjęcia próbne” oraz w serialu ,,Plebania”.

Aktor wielokrotnie podkreślał, że nie podobają mu się rządy partii rządzącej. ,,Dziś patriotyzm to odsunięcie od władzy PiS. Za wszelką cenę”- powiedział w jednym z wywiadów. Chwilę po ostatnich wyborach prezydenckich porównał polityków Prawa i Sprawiedliwości do Trzech Muszkieterów. ,,Mateuszek wszyscy wiemy to kłamczuszek”. Andrzeja Dudę-do marionetki prezesa, a samego Kaczyńskiego do ,,Śmiesznego dyktatorka”.

Może nie wszyscy wiemy, ale aktor od dzieciństwa trenuje boks. W latach 70. był też związany z Marylą Rodowicz. To nie był łatwy związek, ponieważ był wtedy żonaty. Piosenkarka zaszła nawet w ciążę z aktorem, niestety poroniła. To było początkiem końca ich romansu. Teraz Olbrychski i Rodowicz są przyjaciółmi. Miejmy nadzieję, że ta wspaniała przyjaźń przetrwa całe życie.

Jego dorobku artystycznego pozazdrościłaby każda największa gwiazda Hollywod. Dziś obchodzi 76 urodziny i jest czas aktywny zawodowo. Grał w serialach telewizyjnych, wystąpił w wielu filmach w Polsce, oraz na Węgrzech, we Włoszech, Francji i RFN. Wyróżniony wieloma nagrodami, oraz odznaczeniami państwowymi. Widzom najbardziej kojarzy się z takich klasyków filmowych jak; BOKSER, SÓL ZIEMI CZARNEJ, PAN WOŁODYJOWSKI, WESELE, POTOP, ZIEMIA OBIECANA, PANNY Z WILKA, OGNIEM I MIECZEM, PAN TADEUSZ, ZEMSTA, POLITYKA

Wszystkiego najlepszego panie Danielu od redakcji Gazety Plus, oraz od naszych czytelników.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
6
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ