Dziś w Warszawie protesty jakich nie widziała Polska od czasów PRL-u


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Od tygodnia całym krajem wstrząsa seria gigantycznych protestów w których biorą udział dziesiątki tysięcy ludzi, tylko wczoraj w samej Łodzi protestowało około 28 tysięcy osób, innych miastach liczby są bardzo podobne. A wszystko to z powodu kontrowersyjnego wyroku TK oraz pogarszającej się sytuacji socjo-ekonomicznej w kraju.

Gigantyczna skala protestów

Do kobiet dołącza się reszta

W protestach biorą udział również inne grupy społeczne, niezadowolone z rządów PiS od rolników i taksówkarzy oraz kierowców UBER (wszystko przez nowo wprowadzone Lex Uber) po pielęgniarki i lekarzy. Wsparcie ogłosiło również szkolnictwo wyższe – uczelnie w ramach wsparcia kobiet ogłosiły godziny dziekańskie i rektorskie zwalniając uczniów z uczestnictwa w zajęciach (te odbywają się tylko w formie zdalnej od zeszłego tygodnia) i dołączenia do protestów – wygląda na to że protestuje niemal cały kraj.

Warszawa w centrum wydarzeń

Na dzisiaj planowana jest kulminacja protestów – marsze ruszają z 4 miejsc w Warszawie. I każdy z nich kieruje się na Sejm, wsparcie zapowiedzieli już rolnicy którzy są w Warszawie oraz taksówkarze. Kibice Legii i Polonii też mają dołączyć się do marszów, jednak tu należy zachować ostrożność ponieważ nie są oni z reguły nastawieni pozytywnie do protestujących, spontaniczny protest branży transportowej odbywa się własnie na Świętokrzyskiej, gdzie kilkadziesiąt autobusów blokuje centrum miasta, dane mówią o liczbach przewyższając protesty Solidarności w czasach schyłku PRL-u.

LINK do mapy protestów w całej Polsce na Google Maps


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ