fbpx

Ekolog WWF obala kłamstwa PiS ws Czajki: Ścieki w Wiśle to nie ekologiczna bomba, to nawóz dla rzeki!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Od awarii oczyszczalni “Czajka” minęły już ponad dwa tygodnie. PiS uruchomił całą machinę, by uderzać w Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który miał inaugurować właśnie powstanie ruchu “Nowa Solidarność”. Pod adresem “ruchtrzaskowskiego.pl” uruchomiono stronę internetową, która naliczała ścieki (co ciekawe – wg strony – w momencie awarii wyciekły miliony litrów ścieków. Piszemy o tym (TUTAJ)), a politycy PiS wraz publiczną machiną medialną grozili wojną ekologiczną, oskarżając o najgorsze Trzaskowskiego. Tymczasem ekolog z WWF Polska, dr Przemysław Nawrocki twierdzi, że “to nie katastrofa ekologiczna, tylko zjawisko “przekarmienia” rzeki“.

Zdaniem ekologa są to ścieki organiczne, które są równocześnie nawozem dla Wisły. Jednak, jak dodaje, nie można z tym przesadzić.

Ścieki, które wpływają do Wisły mają to do siebie, że zawierają biogeny, sole odżywcze, czyli to, co rośliny i glony są w stanie zaabsorbować jako nawóz. Ale Wisła nie powinna przyjmować takich porcji, bo jak każdy wie, przekarmianie jest niezdrowe – mówi

Czy Wisła jest w stanie sobie poradzić taką ilością ścieków? Zdaniem ekologa jak najbardziej. Stołeczna rzeka to jedna z nielicznych która w większości pozostała naturalna. Jej zdolność do samooczyszczania się jest bardzo duża.

Wisła jest bardzo dużą rzeką, nie zdołaliśmy jej pospuś regulacjami, więc ma dużą zdolność do samooczyszczania się. Poniżej Warszawy to już jest w zasadzie rzeka naturalna, więc po kilkunastu kilometrach, Wisła sobie poradzi z taką ilością ścieków

Badania u ujścia Wisły w Zatoce Gdańskiej pokazują, że w tamtym miejscu woda jest zdatna do picia. Z kolei wciąż trwa montaż awaryjnego rurociągu na moście pontonowym na rzece. W niedługim czasie ścieki przestaną wpływać do Wisły.

Czy Waszym zdaniem podejrzana “panika” PiS-u jest uzasadniona? Piszcie! Dyskutujmy…

Czytaj także: Dziennikarz TVP do posłanki: Zdrajczyni, sama się wyskrob. “Tak jawnego chamstwa wśród osób publicznych Polska nie widziała”


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: radiokolor.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments