Gdyby nie media, nikt w Tuchowie nie słyszałby o LGBT, ale uchwała była. Teraz będą anulować?


5 comments
Subksrybuj nas na Google News

Jako pierwsza w Polsce do radnych zwróciła się Burmistrz Tuchowa w Małopolsce. Utrata tych funduszy to nie tylko utrata samych pieniędzy. “To utrata wizerunku” – powiedziała Pani Burmistrz

“Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące ‘stref wolnych od LGBTI’ lub ‘praw rodzinnych’, zostało odrzuconych” – napisała na Twitterze unijna komisarz ds. równości Helena Dalli

W imię partii można mówić różne głupoty

Podejmowanie tych uchwał było od samego początku nie logiczne. W większości tych miast nie było żadnych demonstracji osób LGBT. A już tym bardziej wykroczeń czy łamania prawa przez te osoby. Skąd nagle takie pomysły? To były inicjatywy posłów PiS, więc jedynym wytłumaczeniem może być tylko ich nadgorliwość wobec partii. Teraz za te głupie uchwały rodem z faszystowskich Niemiec zapłaci większość społeczności tych miasteczek.

Wiedzieli już w lutym że zrobili głupotę

Po 26 latach wspólnych działań partnerskich gmina Saint-Jean-de-Braye we Francji zawiesiła oficjalne stosunki z gminą Tuchów.

14 lutego radni gminy Saint-Jean-de-Braye jednogłośnie zdecydowali o zawieszeniu oficjalnych stosunków z Tuchowem. Powód: uchwalenie przez radnych małopolskiej gminy deklaracji o utworzeniu “strefy wolnej od LGBT”. 

Wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię. Ale byliśmy zdumieni, kiedy dowiedzieliśmy się, że miasto Tuchów również przegłosowało taką uchwałę i razem z większością gmin w południowo-wschodniej Polsce stało się strefą “wolną od LGBT” – tłumaczy Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych.

Anulują uchwałę

Burmistrz Tuchowa –

Poprosiłam radnych o rewizję decyzji o podjęciu uchwały o “strefie wolnej od LGBT” – powiedziała burmistrz Tuchowa w rozmowie z TVN 24. Muszę zaznaczyć, że nie mamy pewności, czy akurat rezolucja przyjęta przez radnych decydowała o tym, że nie otrzymaliśmy środków – dodała, wskazując, że w oficjalnym uzasadnieniu Komisji Europejskiej nie wskazano wprost, że to właśnie uchwała “anty-LGBT” sprawiła, że miasto nie dostało dotacji.

Burmistrz powiedziała, że z powodu decyzji Komisji “zabraknie corocznego spotkania, które skupiało tutaj ponad sto osób, delegacji każdego miasta partnerskiego” Tuchowa. – Zabraknie spotkania, wspólnych rozmów, koncertów – wymieniła.

To jest strata wizerunkowa, której nie da się dzisiaj oszacować. To nie jest tylko 18 tysięcy, które tracimy – przyznała.

Gdyby nie media nikt w Tuchowie nie słyszałby o LGBT, ale uchwała była.

Burmistrz Marszałek, pytana o aktywność środowisk LGBT w mieście, podkreśliła, że

“one nigdy nie były aktywne i nie są aktywne też dzisiaj”.

– O tym środowisku LGBT w Tuchowie nigdy publicznie się nie rozmawiało, bo nie było takiej potrzeby. Nie było też organizacji, która chciała cokolwiek organizować w szkołach, ani w żadnym innym miejscu. Tego problemu nie było, a dziś jest on bardzo mocno słyszalny – powiedziała.

Źródło TVN24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
14
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Yendrek
Yendrek
15 dni temu

Bardzo się cieszę że barany poniosą konsekwencje swojej głupoty i ciemnoty… teraz dopiero dochodzi do nich jak są durni…Brawo UE !!!

wawxx
wawxx
14 dni temu

“14 lutego radni gminy Saint-Jean-de-Braye jednogłośnie zdecydowali o zawieszeniu oficjalnych stosunków z Tuchowem. Powód: uchwalenie przez radnych małopolskiej gminy deklaracji o utworzeniu “strefy wolnej od LGBT”. ” to w tym momenecie pytanie za 100 puntów: dlaczego w takim razie występowaliscie o dofinansowanie takich spotkań? Podwójny blamaż dla miasta.

kowal.
kowal.
14 dni temu

Ciekaw jestem , czy Unia i te francuskie miasto partnerskie , ,,anuluje ” głupotę Tuchowa …?

krawcówka
krawcówka
12 dni temu

…bo u nasz w gminie to wszystkie chłopy są tacy bardziej ostroje…cy, napalone na baby i elgiebete nie lubieją. A już najbardziej to ksiądz proboszcz jest taki pies na baby i dzięki temu jest po bożemu i narodowo!

Stan
Stan
12 dni temu

Głupota kosztuje.