Geje i lesbijki chcą taniego hostelu dla osób LGBT. Ratusz odpowiada…


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Na początku zeszłego roku Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał Warszawską Kartę LGBT pod przewodnictwem Stowarzyszenia “Miłość Nie Wyklucza”. Głównym założeniem dokumentu jest dążenie do poprawy sytuacji osób LGBT+ w Warszawie. Zdaniem członków organizacji deklaracja nie przyniosła jednak zbyt wielu zmian, a założenie najważniejsze, czyli stworzenie bezpiecznego hostelu dla osób o odmiennej orientacji, poszło w niepamięć.

Zarzucają bierność władzom stolicy

Co boli najbardziej w związku z niewypełnieniem zapisów Deklaracji?Organizacje LGBT+ od początku deklarowały, że jednym z najważniejszych elementów jest hostel interwencyjny. Bo ile razy każdy i każda z nas słyszał i słyszała historie o rodzicach, którzy wyrzucają swoje dziecko na ulicę, kiedy dowiadują się o jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej – informują w swoich mediach społecznościowych członkowie Stowarzyszenia “Miłość Nie Wyklucza”.

Ratusz odpowiada

Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza tłumaczy, że rozmowy na ten temat wciąż trwają. Jednak w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy. Miasto projektu jednak nie porzuca i szuka sposobu na sfinansowanie hostelu.

Razem z innymi organizacjami, nie tylko z organizacją “Miłość Nie Wyklucza”, w ramach komisji dialogu społecznego, przygotowujemy kilka scenariuszy kierunków współpracy, żeby taki hostel uruchomić – tłumaczy Karolina Gałecka.

Na dokładne informacje w sprawie funkcjonowania hostelu trzeba będzie jeszcze poczekać. Organizacje działające na rzecz osób LGBT+ utrzymują iż sprawy nie zostawią i będą z całą mocą walczyć o to co im obiecano.

Czytaj także: Kolejne pieniądze podatników na naprawę błędów rządzących. Miliony popłyną na ratunek stadniny w Janowie.


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: radiokolor.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments