fbpx

Giertych o rządzie Kaczyńskiego “PiS jest kolosem na glinianych nogach”


Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych w wywiadzie dla Kamila Dziubki odniósł się do tragicznej sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy. “Kaczyńskiego dopadają kłamstwa i niewiarygodność wobec partnerów.”

“Trybunał nie jest trybunałem, a wyrok nie jest wyrokiem”

Roman Giertych w wywiadzie dla programu “Onet Opinie” stwierdził, że nieprawidłowo wybrany TK nie jest trybunałem konstytucyjnym, a wszelakie jego decyzje nie są pełnoprawnymi wyrokami. Przyznał, jednak że jeśli TK opublikuje orzeczenie ws. kadencji RPO będzie to miało konsekwencje dla PiS-u.

Ale ten wyrok jest absurdalny i bije w spory wewnątrz koalicji rządzącej

Roman Giertych w wywiadzie dla Kamila Dziubki

Roman Giertych przypominał niedawne słowa Bielana, który domagał się usunięcia Gowina z funkcji przewodniczącego Porozumienia ze względu na to, że jego kadencja dobiegła końca.

Złamanie tej zasady przez tzw. Trybunał jest w moim przekonaniu groteskowe i podyktowane chęcią zemsty za dobrą pracę Adama Bodnara 

Roman Giertych w wywiadzie dla Kamila Dziubki

Ostatnim pytaniem związanym z Trybunałem Konstytucyjnym było pytanie o szansę wyboru Bartłomieja Wróblewskiego. Giertych odpowiedział, że w tak podzielonym TK nie ma raczej szans na wybór.

“PiS to kolos na glinianych nogach”

Jak zobaczyłem, że Porozumienie współpracuje z Solidarną Polską w Rzeszowie, to przypomniałem sobie porozumienie, jakie zawarłem ze śp. Andrzejem Lepperem. Przypomnę, że bliska współpraca Samoobrony i LPR była związana z tym, że stwierdziliśmy, że nie da się współpracować z Jarosławem Kaczyńskim, bo on bez przerwy kłamie 

Roman Giertych w wywiadzie dla Kamila Dziubki

Giertych nie szczędzi słów krytyki wobec prezesa PiS w najnowszym wywiadzie dla Onet.pl.
Kaczyńskiego dopadną kłamstwa i niewiarygodność wobec partnerów – dodaje

 PiS jest kolosem na glinianych nogach. Jedno uderzenie, odejście jednego posła, potem drugiego – może doprowadzić do takich zmian, które będą skutkować koniecznością przeprowadzenia przedterminowych wyborów 

Roman Giertych w wywiadzie dla Kamila Dziubki

Prognozuje polityk. Przyspieszone wybory to scenariusz, który obecnie z dnia na dzień ma coraz większe szanse spełnienia. Biorąc pod uwagę wewnętrzne rozłamy wewnątrz koalicji i stosunek społeczeństwa do rządu – który, powiedzmy sobie szczerze – nie jest dobry.

Sok z Buraka

W wywiadzie polityk odniósł się również do afery “Soku z Buraka” którą ujawniła stacja TVP. Padły pytania o nagrania rozmów z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą, autorem antyrządowej strony Facebookowej “Sok z buraka”. Według nagrań polityk miał korzystać z pomocy antyrządowego trolla, do czego nie przyznaje się ani mecenas, ani sam twórca strony.

TVP stawia tezę, że w czasie kiedy Giertych był pełnomocnikiem Tuska finansował internetową działalność Zagozdy. O sprawie pisał nawet redaktor prorządowego tygodnika “W Sieci” apelując o powołanie w tej sprawie specjalnej komisji w rządzie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments