fbpx

Giertych wczoraj w kajdankach, dziś nawet nie podejrzany. Prokuratura wycofuje się rakiem.


6 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prokuratura mówi “nic się nie stało”? Metody jakie zastosowano wobec Romana Giertycha nie zdarzają się w żadnym kraju szanującym prawo demokrację. Brak wniosku o aresztowanie i pięć milionów poręczenia majątkowego, oraz zawieszenie w czynnościach adwokata – o to wnioskuje prokuratura w Poznaniu wobec Romana Giertycha.

Pięć milionów poręczenia – kolejny wrażliwy przekaz pójdzie mediach dobrej zmiany

Nic nowego nie dowiedzieliśmy sie z tak zwanej konferencji prasowej na której nie można było zadawać pytań. Prawie wszystko było w komunikatach prokuratury, łącznie z tymi zaprzeczeniami dotyczącymi stanu zdrowia Romana Giertycha. Jedyna nowa rzecz to poręczenie i kuriozum brak wniosku o aresztowanie mecenasa. Wobec tego stosowanie kajdanek w momencie przeszukania domu i kancelarii wydaje się dziś bardzo nieuzasadnione. Co do wysokości poręczenia i innych żądań prokuratury zdecyduje Sąd.

Po wykonaniu czynności procesowych z wszystkimi 12 zatrzymanymi osobami podjęto decyzję o skierowaniu wobec pięciu z nich, to jest Ryszarda K., Sebastiana J., Piotra Ś., Piotra W. oraz Michała Ś. wniosków do Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania

Wobec Romana G., po skutecznym ogłoszeniu mu postanowieniu o przedstawieniu zarzutów, zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 milionów złotych, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi – oświadczył Jacek Motawski, szef Prokuratury Regionalanej w Poznaniu.

Prokuratura żąda zawieszenia w czynnościach adwokata – czy o to własnie chodzi?

Mając na uwadze wypowiedzi mec Dubois a, nie można wykluczyć że to jest głównym celem całego postępowania. Roman Giertych reprezentuje wiele osób, które procesują się z dobrą zmianą. Leszek Czarnecki, który ujawnił żądanie 40 milionów łapówki rocznie przez KNF, sprawa dwóch wierz Kaczyńskiego i wiele innych.

Dwa dni temu mec Dubois mówił że chodzi o zastraszenie Giertycha, który znalazł dowody na uwikłanie w aferę Getback wysoko postawionej osoby w PiS. Czarno na białym widać dziś, że zamysł prokuratury jest jeden, odsunąć Giertycha od prowadzonych spraw i zastraszyć adwokatów, którzy chcieli by angażować się w sprawy przeciw przedstawicielom dobrej zmiany.

Oświadczenie Prokuratory oznacza, że zatrzymanie się zakończyło

CBA odstąpiło od pilnowania łóżka groźnego przestępcy Giertycha. Dotychczasowe komunikaty prokuratury dotyczące stanu zdrowia mecenasa nie miały nic wspólnego rzeczywistością, oświadczyli dziś pełnomocnicy Giertycha.

Mówienie o tym że pan mecenas symulował jest nadużyciem i nieodpowiedzialnością z dokumentu sporządzonego na lecenie prokuratury – podkreślił pełnomocniki dalej stwierdził, przez biegłych lekarzy wynika, że stan zdrowia naszego klienta jest na tyle poważny, że zagraża jego życiu lub zdrowiu.

Giertych nawet nie ma statusu osoby podejrzanej a dostał środki zapobiegawcze

Postanowienie prokuratury jest nieprawomocne, z jego treścią w całości nie zgadzają się pełnomocnicy, którzy złoża w tej sprawie zażalenie.

Stosowanie środków zapobiegawczych w tej sprawie nie jest uzasadnione– twierdzi pełnomocnik mecenasa i dodaje, nasz klient nie ma formalnego statusu osoby podejrzanej, który to dopiero status pozwala na stosowanie środków zapobiegawczych

Mamy do czynienie z pozorną czynnością przedstawienia zarzutów i w konsekwencji nasz klient nie ma statusu osoby podejrzanej w tym postępowaniu – twierdzą prawnicy Romana Giertycha.

Status pana mecenasa jest taki, obecnie nie jest już osobą zatrzymaną, ale także nie jest osoba podejrzaną. Tak że te komunikaty które pojawiały sie w przekazie medialnym, iż te zarzuty zostały przedstawione i mamy do czynienia z osoba podejrzaną naszym zdaniem są nieprawidłowe

Źródło TVN24

Oświadczenie mec Jacka Dubois

Prokuratura wydała postanowienie o zawieszeniu prawa wykonywania zawodu Romanowi Giertychowi, a zatem stało się to o czym mówiłem od momentu zatrzymania. W całej tej sprawie chodziło o wyeliminowanie Romana Giertycha jako obrońcy. Kraj w, którym najlepszym adwokatom uniemożliwia się bronić przestaje być demokratyczny. Miłego dnia


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
7
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NibaR
NibaR
1 rok temu

…” Leszek Czarnecki, który ujawnił żądanie 40 milionów łapówki rocznie przez KNF, sprawa dwóch wierz Kaczyńskiego i wiele innych.”…
Dwie wiary jeżeli chcecie odmieniać to inaczej politeizm, chyba że chodzi wam o budynki to już raczej wieŻe i chyba nie piszecie o Tolkienie ? Zalecam zakupić najtańszy edytor tekstu to oszczędzi wam wstydu . . . . .

Janek
Janek
1 rok temu

Skończą się im ludzie do zamykania w końcu i co, na sąsiada będą napuszczali? Przecież to co robią te pisowskie mendy jest chore!

Rzp
Rzp
1 rok temu

Te redaktor. Zapoznaj się z prawem. Jeżeli komuś przedstawi się zarzut automatycznie staje się podejrzanym. Więc jeśli wychodzi za poręczeniem to jest dalej podejrzanym tyle że na wolności. Gdyby nie zapłacił to miałby odsiatkę do 3 miesiecy. Gdzieś coś przeczytałeś ale nawet nie potrafisz tego “przelać na papier” bez wprowadzania ludzi w błąd. Ps. Mam w nosie politykę.

Rzp
Rzp
Odpowiedź do  Rzp
1 rok temu

A to że adwokaci nie uznają zarzutów to ich problem. Z chwilą ich przedstawienia jest podejrzanym i dlatego można stosować wobec takiej osoby środek zapobiegawczy w postaci np. Poręczenia majątkowego.

Jola
Jola
1 rok temu

Wstyd panie Wlodarczyk..slownik jezka polskiego by sie przydal…dwie wierze ? Nie wieze? ?

Last edited 1 rok temu by Jola
Jowisz
Jowisz
1 rok temu

I po co ta szopka ze strony PIS ? Chcą elektorat ugrać na przyszłe wybory? Pokazać, że nie są jak Tusk z Amber Gold? Są, dużo gorsi.