Gigantyczne premie za w Energa za modlitwę, a spółka przynosi gigantyczne straty.


1.9k
Subksrybuj nas na Google News

Energa. 400 mln straty na górnictwie, 453 mln straty na elektrowni węglowej. Wystarczyła modlitwa i premie za “ciążka pracę” zostały przyznane.

W maju spółka przyznała się do 400 mln zł strat po “inwestycji” w Polską Grupę Górniczą, do której przekazała pieniądze w ramach flagowego projektu ratowania górnictwa realizowanego przez rząd Beaty Szydło. Następnie Energa spisała na straty całość nakładów na budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce – 453 mln zł, która była realizacją zapisów z programu PiS z roku 2014. Do budowy tej elektrowni pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy parły rządy Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.    

Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego boskiego prądu”. 

Jacek Kościelniak i Grzegorz Ksepko zasłynęli tym, że w lutym 2017 r. zawierzyli Energę opatrzności Bożej. I teraz za rok 2017 dostali najwyższe premie – odpowiednio 361 tys. zł i 412 tys. zł. 

Czytaj także Kaplice na komisariatach zamiast świetlic. Księża na etatach w Policji. Dodatkowo do mandatu powinna być wspólna modlitwa ?

 – Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego boskiego prądu. I że nasza firma będzie się rozwijać, będzie bezpieczna, będzie chroniona Bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych, także św. Michała Archanioła, do którego żeśmy się tutaj przed chwilą modlili – przemawiał podczas nabożeństwa Grzegorz Ksepko, wiceprezes ds. korporacyjnych

Wynagrodzenia prezesów i członków rad nadzorczych w Grupie Energa kosztowały łącznie 58 mln zł w roku 2019. 

Spółka Energa stała się najważniejszym pracodawcą dla pomorskich działaczy PiS i ich rodzin. zaraz po wyborach w 2015 r., wygranych przez PiS, stanowiska menedżerskie zajęli głównie działacze partii lub osoby z nią związane. 

Energa odpowiada – to tajemnica przedsiębiorstwa. Przypominamy że to nie jest prywatna firma właściciela oscypków tylko spółka publiczna notowana na giełdzie.

Dziennikarz Gazety Wyborczej zwrócił się do spółki z pytaniem  za jakie działania przyznano premie i czy wśród docenionych celów były działania na rzecz budowy elektrowni Ostrołęka.

Czytaj także Energa będzie miała ósmego prezesa, wypłacono 7 sowitych odpraw. Prąd coraz droższy, a po przejęciu przez Orlen nic się nie zmieni.

“Określenie szczegółowych celów zarządczych oraz późniejszego stopnia ich realizacji odbywa się na podstawie wcześniej przyjętego dokumentu przez Radę Nadzorczą. Dokumenty te objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa” – odpowiedziało biuro prasowe Energi. – “Pragniemy podkreślić, że w 2017 r. Grupa  Energa osiągnęła zysk operacyjny EBITDA na poziomie 2,16 mld zł, co oznacza wzrost o 6,6 proc.rok do roku. W tym czasie odnotowano też wzrost przychodów o 3,5 proc. do poziomu 10,53 mld zł. Z kolei wynik netto wyniósł 789 mln zł, aż o 642 mln zł więcej niż rok wcześniej. Zarząd Energi w 2017 r. uporządkował strukturę Grupy, a także zainicjował działania zmierzające do optymalizacji funkcjonowania całej organizacji.”

Wyniki z niezależnego źródła inwestorinfo.pl na podstawie raportów finansowych spółki

Zmiany w zarządzie nastąpiły z momentem objęcia władzy przez PiS.

https://www.inwestinfo.pl/analiza-finansowa/wyniki-finansowe/energa-843.htm
https://www.inwestinfo.pl/analiza-finansowa/wyniki-finansowe/energa-843.htm

Źródło Gazeta Wyborcza


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments