Gigantyczny plan PiS – przejmą PSL/Kukiz 15′ i Konfederację aby utrzymać się przy władzy?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W obozie rządzącym grunt z każdym dniem chwieje się coraz mocniej. Wiemy że Prawo i Sprawiedliwość planuje koalicje z Konfederacją, jednak teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Może chodzić o zakup posłów.

Kukiz i PSL pod skrzydła PiS?

Obecne poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości waha się w okolicach 27-28% według sondażu Kantar dla Faktów 24. Tuż za PiS – Koalicja Obywatelska z wynikiem 25%

Posłom Kukiz 15′ bliżej do Zjednoczonej Prawicy niż do proeuropejskiego nurtu mówi Władysław Kosiniak Kamysz, lider partii PSL z którą obecnie Kukiz 15′ jest w koalicji.

Paweł Kukiz wyraża chęć “rozmowy” z obozem rządu.

Jesteśmy w Sejmie od kilku dobrych lat i nie ma w tym nic dziwnego, że rozmawiamy również z liderami PiS-u. W obecnej chwili to Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Polsce, więc chcąc wprowadzić zmiany, na których nam zależy, musimy rozmawiać także z nimi mówi Paweł Kukiz w wywiadzie dla TVP.

PiS rusza na łowy

Politycy PiS prowadzą już rozmowy dotyczące przejścia części polityków PSL i Kukiz 15′ na stronę Prawa i Sprawiedliwości, w grę może wchodzić nawet 15 dodatkowych mandatów. Decyzja w tej sprawie to już raczej kwestia kilku dni.

Dzięki informacjom od PAP wykup posłów opozycji miałoby zapewnić PiSowi stabilny grunt w ramach ewentualnego buntu w szeregach partii i secesji Gowina od ugrupowania.

Aby utrzymać bezpieczną większość w Sejmie, prowadzimy rozmowy z posłami PSL/Kukiza i ewentualną koalicją wraz z Konfederacją – mówi polityk Prawa i Sprawiedliwości z ramienia kierownictwa partii

“Jeśli ktoś chce dołączyć do obozu dobrej zmiany, wpleść swoje postulaty w nasz program, uzupełnić go, to my zawsze jesteśmy otwarci na takie rozmowy. Najważniejsze, aby takie osoby wniosły merytoryczny wkład” – dodaje ponownie polityk


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments