fbpx

Godzina policyjna w Sylwestra. Rząd wprowadza nowe obostrzenia.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu kwarantanny narodowej po Świętach Bożego Narodzenia. Wśród nowych obostrzeń m. in. ponowne zamknięcie galerii handlowych, zamknięcie stoków i godzina policyjna w Sylwestra. Nowe obostrzenia obowiązywać będą od 28 grudnia do 17 stycznia.

Rząd bojąc się trzeciej fali epidemii wprowadza kwarantannę narodową. -“Niewykluczone, że przed nami kolejne trudne dni i tygodnie; efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Apeluję do każdego Polaka o odpowiedzialność za siebie i innych. Wiem jednak, że apele to za mało. Dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową.”

Przedsiębiorcy znowu w kłopotach

Od dnia 28 grudnia zamknięte zostają po raz kolejny galerie handlowe oraz stoki, w hotelach zaczyna obowiązywać zakaz ruchu służbowego. Otwarte nadal pozostają sklepy, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb np. sklepy spożywcze i drogerie. Nowe obostrzenia prawdopodobnie sprawią, że przedsiębiorcy i hotelarze znowu znajdą się w kłopotach.

Ograniczenie w Sylwestra

-“Zbliża się Sylwester. Chcemy tego dnia wprowadzić zakaz i ograniczenia w przemieszczaniu się. To ograniczenie będzie obowiązywało od godziny 19 do 6 rano dnia następnego” – zapowiedział minister Niedzielski. W noc sylwestrową dozwolone mają być “tylko wyjścia z domu w celu zaspokojenia nagłych potrzeb, np. wizyta w aptece czy wyjście w celu zawodowym”.

10-dniowa kwarantanna dla podróżnych

Minister zapowiedział, że wszyscy Polacy wracający do kraju transportem zorganizowanym będą zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Na zakończenie konferencji minister dodał, iż “wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy, kto się wyłamie, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień”.

Sylwester TVP odbędzie się mimo śmiertelnej pandemii! Wśród gwiazd m.in. Martyniuk

PiS zamyka kolejną stocznię bo to szansa na rozwój gospodarki, kiedy robili to poprzednicy nazywali to inaczej.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ