fbpx

OFICJALNIE: “Porozumienie” nie widzi możliwości poparcia podatku od mediów


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prezydium Porozumienia Jarosława Gowina chce wyrzucenia z partii m.in. Jacka Żalka, Michała Cieślaka, Waldemara Tomaszewskiego i Zbigniewa Gryglasa. Wielu z nich ma również opuścić ministerialne posady zajmowane z rekomendacji partii. Posiedzenie Prezydium wypracowało również wspólne stanowisko w sprawie poparcia podatku od mediów.

Zdaniem “Porozumienia” skutkiem projektu byłaby “jeszcze głębsza dyskryminacja mediów krajowych w stosunku do podmiotów globalnych”.

“W związku z przedstawionymi wyżej argumentami Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy w zaproponowanym  kształcie. Jednocześnie deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad ustawą, która realnie opodatkuje medialne korporacje technologiczne działające na rynku polskim i unijnym”

“Stoi to w całkowitej sprzeczności z programem Zjednoczonej Prawicy. Podkreślamy także, że przedstawiony projekt nie został wcześniej skonsultowany z naszą partią

Gowin chce usunąć niepokornych działaczy

Wnioskami o usunięcie niepokornych działaczy z partii zajmie się sąd koleżeński. Oprócz wspomnianych polityków partię mogą opuścić Magdalena Błeńska i Karol Rabenda.

Cieślak, Gryglas i Żalek również mają stracić ministerialne posady. Wnioski o wycofanie rządowych rekomendacji dla nich zostały przyjęte jednogłośnie.

Działacze, którzy mają być usunięci, są oskarżani o sprzyjanie Adamowi Bielanowi. Wśród nich jest wiceminister Żalek, który w 2013 roku razem z Gowinem opuścił PO.

Z kolei Włodzimierz Tomaszewski został niedawno ogłoszony rzecznikiem Porozumienia przez “nowy” zarząd na czele z Bielanem.

Michał Cieślak jest z kolei ministrem w Kancelarii Premiera, a Zbigniew Gryglas zastępcą Jacka Sasina w resorcie aktywów państwowych.

Informację potwierdził Kamil Bortniczuk.

Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek Adam Bielan i Kamil Bortniczuk, zakwestionowali przywództwo Jarosława Gowina. Według nich jego mandat wygasł 3 lata temu. Pełniącym obowiązki przewodniczącego ugrupowania ogłosił się Adam Bielan, a za cel postawił sobie doprowadzenie do wyborów władz ugrupowania.

“Porozumienie” dyskutuje o podatku od reklam

Władze Porozumienia mają też dyskutować o stanowisku partii o podatku od reklam.

Robert Anacki, wiceprezes Porozumienia oraz doradca wicepremiera, lidera partii Jarosława Gowina mówił PAP:

Będziemy jednak wnosić nasze uwagi do zaproponowanego projektu, wskazując, że wprowadzenie tych rozwiązań będzie bezskuteczne w przypadku tych największych medialnych dostawców, takich jak Google, czy Facebook. Takie spółki realizują płatności za reklamy poprzez spółki zarejestrowane np. w Irlandii, dlatego nie wyobrażam sobie jak polskie prawodawstwo miałoby to uregulować – mówił

Na piątkowym zarządzie najprawdopodobniej zostanie podjęta uchwała sprzeciwiająca się proponowanym rozwiązaniom ws. opodatkowania mediów, bo de facto zaproponowane przepisy będą bezskuteczne wobec dużych koncernów. Przedstawimy nasze uwagi i pomysły, tak by rozwiązania były skuteczne w kontekście poboru i symetryczne – traktowały równo duże koncerny i mniejsze media. Będziemy sugerować koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy takie rozwiązania, które mogłyby być przedstawione na forum UE, tam przyjęte i zaimplementowane przez wszystkie unijne kraje – dodał Anacki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
2 lat temu

Jeszcze kilka dni i sam Gowin zostanie.
Reszta niestety przejdzie do PiS?