fbpx

Horała: Wybory prezydenckie w czerwcu lub w lipcu.


852 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W ciągu najbliższych dni zostanie przedstawiona nowelizacja ustawy o szczególnym trybie wyborów w związku z pandemią, zostanie ogłoszony nowy termin wyborów – mówił w “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 wiceminister infrastruktury Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości. Wskazywał także, że wybory mogą odbyć się pod koniec czerwca lub w lipcu.

W niedzielę wieczorem PKW wydała uchwałę, w której stwierdziła, że “w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. “brak było możliwości głosowania na kandydatów”. W związku z tym, że – zdaniem PKW – “brak możliwości głosowania na kandydatów jest równoznaczny w skutkach z brakiem możliwości głosowania ze względu na brak kandydatów”, marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów.

“W ciągu najbliższych dni zostanie przedstawiona nowelizacja ustawy o szczególnym trybie wyborów w związku z pandemią, zostanie ogłoszony nowy termin wyborów, będziemy zajmować się kampanią wyborczą, a na pierwszym miejscu – walką z epidemią i kryzysem” – powiedział Horała.

Poseł był pytany także o to, czy w nowelizacji zostaną zapewnione prawa nabyte kandydatów, którzy dotychczas ubiegali się o prezydenturę. Chodzi tu między innymi o to, aby nie trzeba było ponownie zbierać podpisów poparcia.

“Pracujemy nad tym rozstrzygnięciem w ustawie. Szukamy takiego rozwiązania, które pozwoli jakoś te prawa uhonorować” – zapewniał przedstawiciel PiS.

Horała mówił także o tym, jaką formę głosowania powinna przewidywać planowana nowelizacja. – “Pozostałbym przy tym trybie korespondencyjnym, ale gdyby miało być inaczej, to też dramatu nie będzie” – stwierdził.

Wszystko wskazuje na to, że wybory będą pod koniec czerwca lub w lipca.


Gość “Rozmowy Piaseckiego” był pytany, czy wybory zostaną wyznaczone przez marszałek Sejmu na lipiec 2020 rok.

“Wszystko na to wskazuje, choć analiza terminów mówi też, że końcówka czerwca też byłaby możliwa. To już jest decyzja pani marszałek, kiedy dokładnie ten dzień wskaże. Kalendarz pokazuje, że to końcówka czerwca – lipiec” – stwierdził.

źródło: tvn24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

852 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments